Pērn Kurzemē pieaudzis ekonomisko noziegumu skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Kurzemes reģionā pieaudzis ekonomisko noziegumu skaits - tā, izvērtējot 2014. gada datus, secina Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas. Salīdzinot ar 2013. gadu, pieaudzis arī nelaimes gadījumu skaits uz ceļiem, kuros gājuši bojā cilvēki.

Ekonomisko noziegumu skaita pieguma tendences vērojamas gan visā Kurzemē, gan Liepājā. Lai atklātu šos noziegumus, Liepājas iecirknis apzināti piesaista darbaspēku. Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds raksturo pašreizējo situāciju: „Pamatā ir zagto kredītkaršu izmantošana: kopīga alkohola lietošanas laikā vai nu cietušais tiek fiziski ietekmēts, vai tiek izmantots bezpalīdzības stāvoklis un nozagta karte, pēc tam noņemta nauda”.

Ekonomisko noziegumu sarakstā ir arī nelegālās cigaretes ar Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas marķējumu. Kurzemē izdevies pārtvert kādu darboņu grupu no Latgales. Ieviešot eiro, arvien biežāk nākas saskarties ar eiro viltošanas gadījumiem, turpina Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Raimonds Ķervijs:

„Tās ir 20 un 50 eiro nominālu naudas zīmes. Mūsu Kurzemes reģionā šie noziedzīgie nodarījumi ir vairāki. Iedzīvotājiem jāuzmanās. Būtu jāpārbauda ar skeneri. Krāpnieciskie gadījumi parasti ir mazajos veikalos un tirgos.” Saistībā ar viltotajiem eiro ir uzsākti vairāki kriminālprocesi. Šajos gadījumos iesaistīti arī Lietuvas pilsoņi. Viņi, piemēram, cenšas izmainīt viltotos eiro puķu veikalos.

Izvērtējot ekonomiskos noziegumus Kuldīgā, aizturēta kādu grupa, kas veikusi krāpnieciskas darbības ar parastiem matračiem, izplatot tos kā zīmolu matračus.

Kurzemē pagājušā gadā policija pieķērusi  vairāk vadītāju, kuri braukuši dzērumā. Kārtības policijas biroja priekšnieks Eduards Boļšakovs norāda, ka kopumā situācija uz ceļiem nav iepriecinoša. Pārkāpējus pieķer vairāk, jo notiek pastiprināta kontrole.

„Kurzemes reģiona pārvaldē 2014. gadā ir 27 gājuši bojā. Cēloņi – ātruma pārsniegšana un transporta līdzekļu vadīšana alkohola reibumā.  Bojāgājušie ir arī gājēji, galvenokārt tumšajā diennakts laikā tie, kas neizmanto atstarojošās vestes,”  norāda Boļšakovs.

Ātruma pārsniegšana un braukšana dzērumā nemazina arī cilvēku vēlmi dot kukuļus, situāciju raksturo Boļšakovs:

„Kurzemes reģionā 2014. gadā ir bijuši 13 kukuļdošanas gadījumi. Pērn pieci gadījumi. Galvenokārt kukuļdošanas gadījumi ir par transporta līdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Summas no 20 – 400 eiro."

Šī gada sākumā Ventspils pusē fiksēti arī kukuļņemšanas gadījumi, par kuriem tiek veiktas pārbaudes. Liepājā ir raksturīgi, ka ceļu policisti vadītājus jau laikus brīdina par iespējamām sekām, ja tiks dots kukulis. Pastiprināta kontrole uz ceļiem jau sākusies iepriekšējā gadā, tā turpināsies arī šogad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti