Pērn Jēkabpils pusē atrastā hašiša krava palīdzējusi aizturēt organizētu grupu noziedzniekus 10 valstīs

Pagājušajā gadā Jēkabpils pusē kravas automašīnā atrastā hašiša krava palīdzējusi likumsargiem starptautiskā operācijā aizturēt 44 organizētu noziedzīgu grupu dalībniekus 10 valstīs, informēja Latvijas Valsts policija (VP).

2021. gada martā VP sadarbībā ar Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbiniekiem, tostarp ar Eiropas Savienības (ES) tiesībaizsardzības aģentūras "Eiropols" informatīvo atbalstu, Latvijas teritorijā, Jēkabpils apkaimē, uz Daugavpils šosejas apturēja kravas automašīnu "Volvo", kuras puspiekabē bija izveidoti slēpņi hašiša pārvadāšanai. Sevišķi bīstamā narkotiskā viela bija rūpīgi paslēpta akmens plāksnēs un vēl papildus vairākkārt ietīta gan celofānā, gan plēvē, starp iepakojumiem izvietojot ar smakojošu šķidrumu, visdrīzāk petroleju, piesūcinātas salvetes nolūkā slēpt jebkādas pēdas par iespējamu narkotisko vielu pārvadāšanu.

Izņemtās vielas kopējais apjoms pēc veiktajām ekspertīzēm sasniedza teju tonnu – 947 kilogramus. Kravas vērtība "melnajā tirgū" vērtējama no 4,5 miljoniem eiro vairumtirdzniecībā līdz 15 miljoniem eiro mazumtirdzniecībā.

Policija norādīja, ka šī ir līdz šim lielākā VP vēsturē izņemtā hašiša krava. Izmeklēšanas laikā gūtā informācija liecina, ka krava bija paredzēta galvenokārt realizēšanai Austrumeiropas tirgū, Latviju šajā narkotiku ceļā izmantojot par vietu, kur ievestās narkotikas pārkrautu un nosūtītu tālāk.

Kriminālprocesa laikā kopumā aizturētas piecas personas – organizētas grupas dalībnieki, tostarp personas, kuras organizēja hašiša kontrabandu Latvijas teritorijā, un personas, kuras šo vielu nelikumīgi pārvadāja.

Šī gada oktobrī izmeklēšana kriminālprocesā pabeigta un nodota Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret pieciem organizētās grupas dalībniekiem, no kuriem četri ir Latvijas valstspiederīgie un viens Lietuvas pilsonis. Prokuratūra jau oktobra beigās pieņēmusi lēmumus par personu saukšanu pie kriminālatbildības.

Latvijā izmeklētais noziedzīgais nodarījums ir tikai viens posms no ļoti liela un Eiropā sazarota organizētās noziedzības tīkla.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Latvijā konstatētā un izņemtā hašiša krava bija par pamatu vairākās citās Eiropas valstīs izvērst speciālas aizturēšanas operācijas, kuru darbību koordinēja ES Aģentūras tiesu iestāžu sadarbība krimināllietās "Eurojust" un "Eiropols".

Desmit valstīs – Lietuvā, Čehijā, Francijā, Slovākijā, Latvijā, Polijā, Norvēģijā, Vācijā, Spānijā, ASV – kopumā aizturēti 44 augsta līmeņa un bīstamu organizētu noziedzīgu grupu dalībnieki, un šī gada 22. novembrī vienotas operācijas laikā viscaur Eiropā tika veiktas kopumā 94 sankcionētas kratīšanas ar noziedzīgo grupu dalībniekiem saistītās vietās.

Aizturētie uzskatāmi par bīstamu organizēto noziedzīgo grupu dalībniekiem, kuri darbojušies Eiropā izvērstos noziedzības tīklos starpvalstu līmenī. Tiesībsargājošo instanču veiktās izmeklēšanas norāda uz vairākām organizētām noziedznieku grupām, kuras strādājušas kopā, lai veiktu dažādas kriminālas aktivitātes lielā mērogā gan Eiropas Savienībā, gan ārpus tās, tostarp saistībā ar narkotiku izplatīšanu un naudas atmazgāšanu.

Trīs no kratīšanām veiktas arī Latvijā, kuru laikā viena no adresēm pārmeklēta atkārtoti iepriekš izmeklētā kriminālprocesā laikā un divās citās adresēs, kuras iepriekš netika pārmeklētas. Šīs kratīšanas veiktas saistībā ar papildu ziņām par iespējamu naudas līdzekļu legalizēšanu, un kratīšanu laikā gūtie materiāli nodoti procesa virzītājam pēc piekritības – prokuratūrai.

Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijas vēsturē lielākā narkotiku krava atrasta 2019. gada janvārī Kokneses novadā. Toreiz policija uzgāja kravu ar 42 kartona kastēm, kas visticamāk, sūtītas no Ekvadoras. Kastēs atradās 2195 briketes ar dažādiem logo – "TNT", "Badboys", "Gold" un ar delfīna attēlu. Šajās kastēs bija paslēpts kokaīns. Šajā lietā Latvijā aizturētas un apsūdzētas vairākas personas, pret kurām patlaban turpinās tiesas process. Kopējais kokaīnu saturošas vielas svars bez iepakojuma, kurš tika nogādāts ekspertīzei, bija 2 197 725 grami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti