Pērn griesti iebrukuši vēl vienā «Re&Re» objektā - Rīgas 40.vidusskolā

Pērn īsi pirms mācību gada sākuma iebrukuši griesti Rīgas 40.vidusskolā, ko gadu iepriekš rekonstruēja būvkompānija "Re&Re". Negadījums notika brīvdienās, tādēļ neviens necieta, taču sabiedrība iepriekš par šo negadījumu nav informēta, noskaidrojis LTV raidījums "1:1".

Vairākos būvfirmas "Re&Re" objektos notikuši dažādi incidenti, bet ne par visiem sabiedrība bijusi informēta.

Pēc Zolitūdē notikušās traģēdijas, kad sabruka pirms diviem gadiem "Re&Re" uzceltais lielveikals "Maxima", šonedēļ atklātībā parādījusies informācija, ka 2012.gadā tirdzniecības centrā "Alfa" iebrukuši celtniecības kompānijas būvēti griesti 90 kvadrātmetru platībā. Tirdzniecības centra pārstāvji skaidroja, ka veikalā strādājošo un klientu informēšana par šo negadījumu nebija nepieciešama, jo tas notika pēc darba laika.

„Re&Re" līdzīpašnieks, ģenerāldirektors Didzis Putniņš raidījumā „1:1" uzsvēra, ka par notikušo „Alfā" tikai otrdien uzzinājuši no medijiem. „Mūs neinformēja tāpēc, ka „Alfas" apsaimniekotāji ļoti labi saprot, ka šis iegruvums ir viņu pašu bezdarbības rezultātā, un nav jēga prasīt celtniekiem, tas ir, mums," skaidroja Putniņš. „Tajā vietā ir jumta paaugstinājums, un apsaimniekotāji nebija iztīrījuši gūlijas no lietus notekūdeņiem, un jumts pildījās kā baseins," viņš turpināja.

Arī par Rīgas 40.vidusskolas iebrukušajiem griestiem iepriekš informācija nav izskanējusi. Putniņš uzsvēra, ka pie vainas bijuši savlaicīgi neizvākti būvgruži.

„Kā mēs to varam komentēt? Es varu paskaidrot, jo es zinu šo situāciju: iebruka augšējais stāvs no bēniņiem, bēniņu apjoms nebija mūsu celtniecības kontraktā, un tur atradās vecie būvgruži vai kaut kas, kas bija skolas saimniecības pārziņā un viņi nebija aizvākuši savlaicīgi, tas arī bija cēlonis," skaidroja Putniņš.

Lai gan sākotnēji viņš sacīja, ka uzņēmums nav zinājis par būvgružu esamību, vēlāk Putniņš atzina, ka bija radies pārpratums:
„Tur bija pārpratums, kurš izvāks un kurš neizvāks [būvgružus]. Te ir drīzāk komunikācijas trūkums starp pasūtītāju un skolu, un celtniekiem."

Raidījums noskaidrojis - 2012.gada 3.septembrī Rīgas 40.vidusskolas 3.stāva klases telpā atklājies, ka nav izturējusi koka sija un iebrukuši griesti apmēram 20 kvadrātmetru platībā. Ēku 2011.gada vasarā par gandrīz vienu miljonu latu rekonstruēja "Re&Re".

Rīgas dome, būvfirma "Re&Re" un skolas vadība līgumu par Rīgas 40.vidusskolas jaunās ēkas rekonstrukciju Akas ielā 10, kas skolas rīcībā nonāca pēc Rīgas M. Lomonosova krievu vidusskolas likvidēšanas, noslēdza 2011.gada 25.maijā. Dažus mēnešus vēlāk - 1.septembrī - domes amatpersonas jau svinīgi atklāja renovēto ēku.

Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs raidījumam skaidroja, ka rekonstrukcijas darbi bija jāveic trīs mēnešu laikā, tāpēc būvfirmām konkursa gaitā nebija jāiesniedz tehniskais projekts. Burovs norādīja, ka nesošo konstrukciju vecā koka sija, visticamāk, neizturēja, jo virs tās esošajos bēniņos atradās būvgruži. Iespējams, papildus slodzi radīja arī rekonstrukcijas laikā veiktā griestu siltināšana.

Sijas konstrukcija sabruka brīvdienās, tajā laikā skolas telpās cilvēki neatradās. Fakts konstatēts nākamajā darba dienā.

Iebrukuma radītos bojājumus novērsa, un koka sijas nomaiņu pret jaunu metāla siju veica pašvaldībai piederošais uzņēmums "Rīgas serviss", jo tas neietilpa būvfirmas "Re&Re" līgumā, informēja Burovs. No viņa teiktā varēja saprast, ka Rīgas dome nav vēlējusies strīdēties ar "Re&Re" juristiem, tādēļ sekas ātri likvidējusi pati.

Viņš stāstīja, ka 40. vidusskolā tika veikta vienkāršotā renovācija, kas nozīmē, ka nav nepieciešams izstrādāt tehnisko projektu, jo teorētiski nevajadzēja skart nesošās konstrukcijas. Kā stāsta Burovs, Rīgas domes Īpašuma departments uzskatījis par pašsaprotamu faktu, ka būvfirma pārbaudīs siju izturību, lai gan līgumā tas nav prasīts.

Burovs arī pavēstīja, ka konkursā sākotnēji uzvarējusi cita būvfirma ar zemāku cenu, taču uzzinot, ka renovācijas darbi 40.vidusskolā jāveic trīs mēnešu laikā, tā no projekta atteicās.

"Paldies par jūsu zvanu par šo gadījumu, esmu jau uzdevis pārbaudīt arī pārējo koka siju izturību," pēc LTV intereses par konkrēto gadījumu raidījumam norādīja Burovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti