Pērn fiksēti vairāk nekā desmit dronu lietošanas pārkāpumu gadījumiem

Pērn Civilās aviācijas aģentūra saskārusies ar vairāk nekā desmit bezpilota lidaparātu jeb dronu lietošanas pārkāpumu gadījumiem. Viens pilots sodīts ar naudassodu.

Četrās administratīvo pārkāpumu lietās lietvedību izbeidza. Aģentūrā skaidro, ka šie gadījumi  nav radījuši būtisku risku un tiem nav bijis būtiskas ietekmes.

Bezpilota lidaparātu piloti savu vainu atzinuši. Pārsvarā cilvēki nav sapratuši noteikumus un viņu mērķis nav bijis veikt pārkāpumu.

Vēl sešos gadījumos lietas izskatīšana turpinās un lēmumi vēl nav pieņemti.

Savukārt vienam drona pilotam uzlikts naudas sods 75 eiro apmērā. Tas esot medijos izskanējušais gadījums par lidojumu Pļavnieku skolā 1.septembrī. Pilots ar aģentūru sadarbojies un sodu jau samaksājis.

Eiropas Savienības lietu daļas vadītāja Aivita Ļubļina-GoldmaneAnnija Petrova

  „Nevajadzētu lidot bez atļaujas naktī, vakarā. Vienmēr ir jāizpēta, vai tuvumā nav publiska pasākuma norises vietas, vai nav pasākuma, kur pulcējas cilvēki. Tā tuvumā un virs tā nav atļauts lidojums. Tieši tāpat jāiepazīstas ģeogrāfiski ar vietu, kurā paredzēts lidojums, lai saprastu, vai nebūs šķēršļu, vai nebūs cilvēku, vai netiks apdraudēts īpašums, citu cilvēku veselība, dzīvība. Un, protams, jāpaskatās, vai nelidojat pārāk tuvu vai virs objektiem, kur nav pieļaujami lidojumi,” norāda Eiropas Savienības lietu daļas vadītāja Aivita Ļubļina-Goldmane.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti