Pērn četrus neatliekamās palīdzības darbiniekus izsaukumos nopietni sakoduši suņi

Pērn Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumos pie pacientiem suņi nopietni sakoduši četrus dienesta darbiniekus, informēja NMPD, aicinot pacientus gādāt par to, lai suns nekļūst par šķērsli palīdzības saņemšanai izsaukumā.

NMPD informēja, ka gandrīz katrā adresē, kurā dienesta mediķi ierodas, ir suņi. Bieži viņi brīvi pārvietojas pa īpašumu vai istabu izsaukuma laikā, kavējot mediķu darbu, un dažkārt arī uzbrūk. Gaidot brigādes ierašanos, iedzīvotājus lūdz jau laikus parūpēties, lai suns nebūtu šķērslis palīdzības sniegšanā un neapdraudētu NMPD darbinieku drošību, jo pretējā gadījumā palīdzība būs vajadzīga ne vien cietušajam, bet arī pašiem mediķiem.

Nereti izsaukumos nākas saskarties ar cilvēku neizpratni, kāpēc ir jānorobežo mājdzīvnieki, īpaši suņi.

Saimnieku izteikumi “viņš jau nekož” nepasargā, norāda NMPD.

Pērn izsaukumos pie pacientiem nopietni tika sakosti četri dienesta darbinieki, bet šā gada pirmajās dienās Vidzemes brigādes kolēģe piedzīvoja pamatīgu izbīli, kad izsaukumā pie pacienta no mājas pretim izskrēja liela auguma suns. Šoreiz dienesta darbiniece fiziski necieta, taču suņa klātbūtnē koncentrēties darbam bija grūti, jo nācās raizēties par to, vai suns neuzbruks.

NMPD norāda, ka suns, redzot saimnieka slikto pašsajūtu, jebkuru svešinieku, arī mediķi var uztvert kā draudu. Šādos brīžos nevar paredzēt pat miermīlīgāko mājdzīvnieku uzvedību. Aizsargājoties suns sāk riet, rūkt, skrāpēt un var iekost. Tāpat suņi ne vien apdraud mediķu drošību, bet arī kavē sniegt palīdzību pacientam. Sevišķi jau tajos brīžos, kad jāveic sarežģītas manipulācijas, jāaprēķina zāļu devas, jāizdara injekcija vai jāveic reanimācijas pasākumi.

Lai ātri un kvalitatīvi novērstu draudus cilvēka veselībai un dzīvībai, mediķim ir jākoncentrējas, bet mājdzīvnieka klātbūtne var būt šķērslis.

Gaidot mediķus, NMPD aicina parūpēties par drošu suņa norobežošanu. Piemēram, ievedot mājdzīvnieku citā istabā vai šķūnītī, no kura tas paša spēkiem izkļūt nespēs, kamēr pacientam tiek sniegta palīdzība. Tāpat norobežot nepieciešams arī kaķus un citus mājdzīvniekus, jo arī tie mēdz izrādīt interesi par brigādes aprīkojumu, medikamentiem un var tos sabojāt, apgāzt.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti