Dienas notikumu apskats

Pētījums: Farmācija Latvijā ir labi attīstīta, tomēr potenciāls ir ievērojami lielāks

Dienas notikumu apskats

Klintonei pietiek balsu cīņai par nominēšanu ASV prezidenta amatam

Pērn auto spoguļu zādzību skaits samazinājās gandrīz uz pusi

Pērn auto spoguļu zādzību skaits samazinājās gandrīz uz pusi

Pērn automašīnu spoguļu zādzību skaits samazinājās gandrīz uz pusi jeb 42%, liecina Valsts policijas apkopotā informācija. Kopš pagājušā gada sākuma Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) veic marķēto spoguļu pārbaudi un par aizdomīgiem gadījumiem ziņo policijai. 

Tas ļauj ātrāk atklāt noziedzīgus grupējumus, kas nodarbojas ar transportlīdzekļu detaļu zagšanu un tirdzniecību.  

Bet auto spoguļu zādzības vēl aizvien ir Latvijai aktuāla problēma. 2014.gadā bija vairāk nekā 3000 zādzību. Tomēr pērn zādzību skaits samazinājās gandrīz uz pusi. Viens no iemesliem ir marķēto spoguļu pārbaudes.

CSDD Tehniskās kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks Jānis Liepiņš stāsta, ka tehniskās apskates laikā tiek maksimāli pievērsta uzmanība tam, vai marķējums uz auto spoguļa sakrīt ar auto šasijas numuru, ja nesakrīt, ziņas nosūta  policijai.

Autovadītājam šajā situācijā nekādas sankcijas netiekot piemērotas. Informāciju par neatbilstību pārbauda valsts policija un rīkojas atbilstoši situācijai, skaidro policijas Īpašuma noziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Māris Priednieks. Policija pārbauda šo informāciju, un noskaidro arī “kriminālā rakstura” autoservisus, kas uzpērk šos zagtos spoguļus, pārdod un uzstāda.

Saskaņā ar policijas ziņām, vispopulārākā spēkratu marka garnadžu vidū pērn bijusi BMW, otrajā vietā ir “Mercedes” un trešajā – “Audi”. Īpaši iecienītas spoguļu zagļu vidū ir tieši 2007. izlaiduma gada automašīnas. Pārsvarā zagļi ir cilvēki ar atkarībām. Vienlaikus ar viņiem autospoguļu zādzību jomā uzdarbojas organizēti grupējumi.

Faktiski vienīgais veids, kā izsekot autospoguļu zagļus, ir šo detaļu marķēšana. Tā kā rūpnīcas izlaiž spoguļus bez marķējuma, šī atbildība gulstas uz auto īpašnieka pleciem. Viens no mūsdienīgākajiem marķēšanas veidiem ir lāzermarķēšana, skaidro Automašīnu drošības sistēmu eksperts Edvīns Panders.

Ir divu veidu marķēšanas - ķīmiskā marķēšana un lāzermarķēšana. Spogulis ir ļoti plāns, un, ja kāds grib numuru izdzēst, tas saplaisā, “tāpēc nevar dabūt ārā šo numuru”, lai gan gadījumi, kad kāds mēģināja to darīt, bet tad numuru vienkārši ir grūtāk saskatīt, stāsta Panders. 

Katrs autovadītājs, kam ir aizdomas par spoguļa izcelsmi, var vērsties ar spoguļa numuru Ceļu satiksmes drošības direkcijā. Tur pārbaudīs, vai tas ir vai nav meklēšanā. Bet, iegādājoties jaunu auto, spoguļa marķējumu var salīdzināt ar tehniskajā pasē norādītā šasijas numura pēdējiem 8 cipariem vai ar reģistrācijas numuru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti