Pērn audzis mediķu nepamatoti uzrādīto pakalpojumu apjoms, bet līgumsodi sarukuši

Pērn ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, konstatēti nepamatoti uzskaitīti pakalpojumi un kompensējamo zāļu uzrādīšana 347 461 eiro apmērā, bet negodprātīgajiem mediķiem piemēroti līgumsodi 7955 eiro apmērā, liecina Veselības inspekcijas apkopotie dati.

Salīdzinoši 2015.gadā nepamatoti uzskaitīto pakalpojumu summa bija ievērojami mazāka - 233 807 eiro, tomēr būtiski lielāks bija piemēroto līgumsodu apmērs, kas sasniedza 17 877 eiro. Savukārt vēl gadu iepriekš nepamatoti uzrādīti pakalpojumi 315 536 eiro apmērā, bet līgumsodos samaksāti vairāk nekā 43 000 eiro.

Kā liecina inspekcijas apkopotie dati, pērn 281 082 eiro vērtībā nepamatoti uzskaitīti veselības aprūpes pakalpojumi, bet 44 221 eiro vērtībā nepamatoti izrakstītas kompensējamās zāles. Savukārt no pacientiem nepamatoti iekasēts 6831 eiro.

Veselības inspekcija arī ieturējusi 11 504 eiro par ģimenes ārstu praksēm piesaistīto otro māsu/ārstu palīgu, kas atbildīgi par trūcīgo personu veselības aprūpi, darba organizācijas pārkāpumiem.

40 gadījumos inspekcija izteikusi brīdinājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti