Pērkona negaiss nav radījis nopietnus bojājumus elektropagādē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Pērkona negaiss šodien nav radījis nopietnus bojājumus elektropagādē, aģentūrai LETA apliecināja AS "Sadales tīkls" Komunikācijas daļas vadītāja pienākumu izpildītāja Inga Tilhena.

Bojājumi ir lokāla rakstura, kurus ir izraisījis zibens, iesperot elektroiekārtās un elektrolīniju balstos, kā arī vietām ir rauti elektrolīniju vadi. Pēc AS "Sadales tīkls" dispečeru operatīvās informācijas elektroapgāde patlaban ir traucēta atsevišķām mājsaimniecībām Juglas un Siguldas pusē. Lokāli atslēgumi bija vērojami arī Dobeles, Bauskas un Jelgavas pusē.

"Pēdējo gadu biežie pērkona negaisi AS "Sadales tīkls" operatīvām brigādēm ir kļuvuši par ikdienu un arī šodien elektromontieri operatīvi veic bojājumu lokalizēšanu un novēršanu, lai elektroapgādes pārtraukumi netraucētu iedzīvotāju atpūtu brīvdienās, kā arī "Muzeju nakts" pasākumus," norādīja Tilhena.

Ņemot vērā, ka atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm pērkona negaiss turpināsies gan šodien, gan rīt visā Latvijā, "Sadales tīkls" elektrotīklu dispečeri, operatīvo izbraukumu brigāžu elektromontieri un reģionu tehniskā virziena personāls visā Latvijā šodien un rīt strādās pastiprinātā režīmā, nodrošinot gatavību novērst iespējamos bojājumus zemsprieguma un vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnijās.

Uzņēmums arī aicina būt īpaši uzmanīgiem negaisa laikā elektroiekārtu tuvumā un sekot elektroierīču drošas lietošanas noteikumiem. Uzņēmums brīdina iedzīvotājus, ka negaisa laikā var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju dzīvību un atgādina, ka negaisa laikā ir jāatceras drošības noteikumi, arī lietojot individuālās elektroierīces, kas ir jāatslēdz no elektriskā tīkla. Neatslēgtas elektroierīces negaisa laikā var tikt bojātas, radot papildu drošības risku un materiālus zaudējumus.

Iedzīvotājiem konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā- negaisa laikā uz elektrolīnijas nogāzies koks, pārrauti elektrolīnijas vadi vai zibens bojāti balsti, nekavējoties ziņot, zvanot uz klientu servisa bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

Kā ziņots, sestdienas pēcpusdienā daudzviet Latvijā karstais laiks mijās ar spēcīgu pērkona negaisu un pat krusu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti