Rīta Panorāma

«airBaltic» Covid-19 krīzes laikā. Intervija ar «airBaltic» izpilddirektoru Martinu Gausu

Rīta Panorāma

Ainara Mielava auto-koncerts «Vienīgais»

Latvija turpina cīņu ar Covid-19. Saruna ar Juriju Perevoščikovu

Perevoščikovs: Varētu pārskatīt nepieciešamību pēc pašizolācijas, iebraucot no valstīm ārpus Baltijas

Nepieciešamība pēc pašizolācijas tiem cilvēkiem, kuri iebrauc no ārzemēm, izņemot Lietuvu un Igauniju, varētu tikt pārskatīta tuvākajā nākotnē, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Viņš norādīja, ka varētu tikt noteikta brīvāka pārvietošanās starp valstīm, kurās saslimšana ar Covid-19 ir līdzīga. Perevoščikovs stāstīja, ka par šo jautājumu diskutē ar kolēģiem citās Eiropas Savienības valstīs un piekrīt Eiropas Komisijas viedoklim, ka valstīs ar līdzīgiem saslimšanas riskiem varētu atvieglot šos pasākumus.

Perevoščikovs atzina, ka ir samazinājies neizsekojumu inficēšanās gadījumu skaits. Pirms nedēļas tādi bijuši septiņi, bet divas nedēļas ierpiekš - 27. Noskaidrojies, ka teju puse šo cilvēku inficējušies ārzemēs un visvairāk - Zviedrijā. Maz gadījumu - viens, divi - ir bijuši tādi, kur inficēšanās notikusi tieši pārvietošanās laikā, piemēram, lidmašīnās.

SPKC infektologs uzsvēra, ka sabiedriskajā transportā maskas vienalga būtu jālieto, un pieaug cilvēku skaits, kas tās izmanto. "Mēs varam veidot barjeru. Tā barjera ir maska, kuru lieto pasažieri. Ja ikviens to dara, [infekcija] nevarēs izplatīties uz citiem cilvēkiem. [Maska] pasargā citus cilvēkus no infekcijas avota," pauda Perevoščikovs.

Ja cilvēki nēsātu maskas, varētu atļaut arī atsevišķus masu pasākumus. "Vairākās valstīs cilvēki piedalās masveida pasākumos un izmanto maskas," teica Perevoščikovs.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā 12. martā izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti