Šodienas jautājums

«Šodienas jautājums» - Covid-19 ietekme uz vidi

Šodienas jautājums

«Šodienas jautājums» - nodokļu izmaiņas

«Šodienas jautājums» - Covid-19 otrais vilnis?

Perevoščikovs: Latvijas zemo saslimstību ar Covid-19 veicina sekmīga inficēto ierobežošana

Latvija ir viena no valstīm ar vismazāko Covid-19 saslimušo skaitu. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" norādīja, ka mūsu valstī veiksmīgi tiek nodrošināta Covid-19 inficēto ierobežošana.

Viņš stāstīja, ka viena no Latvijas stiprajām pusēm ir spēja ātri atrast un izolēt Covid-19 inficētos, kā arī atrast kontaktpersonas. Epidemiologs norādīja, ka joprojām katrs trešais ar Covid-19 inficējas ārzemēs. Viņš gan uzsvēra – ja ievesto gadījumu skaits pieaugs, atklāt un ierobežot inficētos būs daudz grūtāk.

Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs Ģirts Briģis stāstīja, ka Latvijā pozitīvo efektu deva gan ierobežojumu savlaicīgums, stratēģisks redzējums testēšanā, kā arī cilvēku attieksme ir būtisks faktors.

"Tas ir neparasti un brīnumaini, ka esam ar tik zemiem skaitļiem. Bet ir ļoti neomulīgi. Mums visiem ir jautājums, cik ilgi," sacīja Briģis.

Atbildot uz jautājumu par to, kad Latvijā vajadzētu pastiprināt ierobežošanas pasākumus, Perevoščikovs atbildēja, norādot uz vairākiem kritērijiem:

  • vismaz 3% no veiktajiem Covid-19 testiem jābūt pozitīviem (pašlaik pozitīvi ir 0,3%);
  • vismaz 20% no visiem Covid-19 gadījumiem valstī nevar izsekot;
  • cik intensīvs ir saslimušo skaita pieaugums.

Eiropā saslimušo skaits pieaug

Pašlaik Eiropā ar Covid-19 nedēļā inficējas vairāk cilvēku nekā pandēmijas pirmajā uzliesmojumā martā, ceturtdien paziņoja Pasaules Veselības organizācija. Tā brīdināja, ka Eiropai draud "ļoti nopietna situācija". Pasaules Veselības organizācija pagājušās nedēļas Eiropas statistikā, kas ietver arī Krieviju un vairākas Vidusāzijas valstis, uzskaitījusi vairāk nekā 300 tūkstošus jaunu inficēto. Īpaši augsti ir inficēšanās rādītāji vecuma grupā no 25 līdz 49 gadiem.

Jaunu Covid-19 gadījumu skaits pēdējā laikā atkal strauji pieaug vairākās Eiropas valstīs – Spānijā, Francijā, arī Lielbritānijā. Šajās valstīs tiek atjaunoti ierobežojošie pasākumi. Latvijā pagājušajā diennaktī atklāti astoņi jauni Covid-19 gadījumi, bet mūsu Baltijas kaimiņvalstīs vairāk – Igaunijā 22, bet Lietuvā – 62, kas ir lielākais skaits kopš aprīļa.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti