Pensionāru federācija paplašinātā sanāksmē iepazīstina politiķus ar savām prasībām

Rīgā uz paplašināto Latvijas Pensionāru federācijas domes sēdi 1.novembrī pulcējušies apmēram 500 seniori no visas Latvijas, lai uzaicināto Saeimā jaunievēlēto partiju pārstāvjiem pateiktu savas vajadzības un vēlmes, kuras politiķiem turpmākā darbībā būtu jāņem vērā, lemjot par senioriem svarīgiem jautājumiem.

Kopumā Nacionālajā sporta manēžā Maskavas ielā ieradušies apmēram 500 cilvēku no visdažādākajiem Latvijas reģioniem,” no paplašinātās Pensionāru federācijas domes sēdes norises vietas ziņo Latvijas Radio korespondents Māris Klūga. Lai uzklausītu pensionārus, sēdē piedalās arī politisko partiju pārstāvji.

Pensionāru federācijas domes sēde sākās svinīgā atmosfērā ar akordeonistu ansambļa uzstāšanos, taču, kad pensionāru organizāciju pārstāvji sāka izteikt prasības, noskaņojums kļuva samērā kaujiniecisks, novēroja Latvijas Radio korespondents. Pensionāru noskaņojumu izsaka arī plakātos lasāmie saukļi, piemēram, „Nost ar nabadzību!” un „Sociālais budžets nav dāvanu fonds”.

Viena no svarīgākajām pensionāru prasībām ir saistīta ar pensiju indeksācijas pilnveidošanu, piemēram, darba stāža ņemšana vērā un papildus indeksācija mazo pensiju saņēmējiem. Pensionāri vēlas panākt arī komunālo un veselības izdevumu samazināšanos.

Sēdē izskanējuši arī pārmetumi valdībai par izšķērdību, ēnu ekonomiku un politisko partiju savstarpējiem ķīviņiem.

Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš uzsvēra tautsaimniecības attīstības un reemigrācijas nozīmi ekonomikā kā priekšnoteikumu pensiju līmeņa palielināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti