Pensionāri varētu protestēt septembrī

Akcija „Par pensionāru tiesībām” pārcelta no maija uz 7.septembri - Latvijas Pensionāru federācija (LPF) vēlas redzēt valdības rīcību saistībā ar pensiju indeksāciju, tādēļ nesteigsies ar akciju rīkošanu. Pensionāri gan necer, ka vasarā tiks atrisinātas visi sasāpējuši jautājumi.

Kā pastāstīja federācijas valdes priekšsēdētājs Andris Siliņš, jau pašlaik saņemts aicinājums no Saeimas priekšsēdētājas uz kopīgām sarunām par šo jautājumu 17.aprīlī. Taču pensionāri necer, ka vasaras laikā izdosies atrisināt visus sasāpējušos jautājumus, tādēļ plašā akcijā vēlas atgādināt par šo iedzīvotāju daļu un viņu problēmām.

„Tā nav iecerēta kā protesta akcija, bet kā akcija, kura pievērš sabiedrības uzmanību tām smagajām problēmām, ar kurām šodien saskaras Latvijas vecākā paaudze. Mēs nedomājam, ka visas problēmas tiks atrisinātas vēl šīs vasaras laikā, tādēļ manā skatījumā – šādai akcijai ir jānotiek, jo jautājumu, kuri jārisina priekš pensionāriem, ir ļoti daudz. Faktiski to pensionāru stāvoklis, kuri ir aizgājuši pensijā līdz 1996.gadam, turpina pasliktināties un viņi arvien vairāk atpaliek ne tikai no šodien strādājošiem ienākumu ziņā, bet sāk arvien nopietnāk atpalikt arī no tiem cilvēkiem, kuri pensionējas pašreiz un nākamajos gados,” skaidroja Siliņš.

Siliņš arī informēja, ka LPF jau saņēmusi vairāk nekā desmit organizāciju atbalstu akcijas organizēšanai, tomēr federācijai vēl jāatrod finansējums.

LPF arī apspriež ideju organizēt atsevišķu akciju Latgalē taupības dēļ. Tā varētu notikt Rēzeknē, bet arī šis aspekts vēl ir jāizvērtē.

Nākamajā valdes sēdē plānots lemt par detalizēta plāna sagatavošanu akcijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti