Panorāma

Palīdzēsim uzlabot ugunsdzēsēju ikdienu!

Panorāma

Piemin K.Sebri 100 gadu jubilejā

Pensionāri protestēs pret elektrības cenām

Pensionāri sola protestēt pret elektrības cenu pieaugumu

Latvijas pensionāru federācijā (LPF) pašlaik valda kareivīgs noskaņojums – būdami nemierā ar gaidāmo elektrības cenu kāpumu, seniori nolēma rīkot protesta akciju pie Saeimas, kā arī paust savu neapmierinātību Briseles ierēdņiem. Tomēr vēlēšanu gadā bez politikas neiztikt – federācijas domes sēdē aktīvos balsotājus uzrunāt bija ieradušies arī vairāki esošie un topošie politiķi.

Gaidāmais elektrības cenu kāpums LPF sēdē sanākušajos raisīja diskusijas. Aktīvākie pensionāri aprēķinājuši, ka cenu pieaugums arī cilvēkiem, kuri ikdienā patērē maz elektrības, divkārt vai pat trīskārt pārsniegs no šogad gaidāmās pensijas indeksācijas gūto labumu. Tādēļ federācija izlēma rīkot protesta akciju pie Saeimas, kurā pieprasīs elektrības tirgus liberalizācijas atlikšanu līdz brīdim, kamēr tiks atrasts veids, kā pensionāriem šos zaudējumu atlīdzināt.

„Saeimā cilvēki, pieņemot lēmumus, galīgi neizprot to situāciju, kura šodien ir Latvijā. Jo praktiski šis elektroenerģijas tirgus draud ar to, ka vairāk kā 200 000 iedzīvotāju, tajā skaitā lielākā daļa no tiem - pensionāri, kļūs par pabalstu saņēmējiem, kas ir pilnīgi nenormāla situācija,” uzsver LPF priekšsēdētājs Andris Siliņš.

Tā kā pensionāri ir politiski aktīva sabiedrības daļa un tieši senioriem dotie solījumi politiķiem nes labākās dividendes, tad LPF domes sēdē nebija pārsteigums ieraudzīt esošos un topošos politiķus.

Atnākušie pieskaņojās kopējam noskaņojumam, piemēram, Saeimā nepārstāvētās Kristīgi demokrātiskās savienības ģenerālsekretārs Armands Agrums atgādināja, ka pret elektrības cenu celšanos mēģināts cīnīties arī tiesas ceļā.

Tomēr lielāko viļņošanos izraisīja bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas uzstāšanās. Viņa neslēpa ambīcijas iekļūt Saeimā un solīja pilnībā mainīt pastāvošo iekārtu.

Tomēr to, kāda būs Sudrabas topošās partijas ideoloģija un svarīgākie darbi, klātesošie tā arī neuzzināja. „Ideja par tautas kustību ir darīt visu savādāk. Būt mums pašiem aktīviem. Man nav šobrīd izveidota komanda, nav uzrakstīta jau gatava programma, kuru jums piedāvāt, tā nav partijas veidošanas shēma,” sacīja Sudraba.

Sudrabas uzstāšanos pavadīja klātesošo aplausi, tomēr arī uzdot nepatīkamus jautājumus viņi nekautrējās. Piemēram, topošajai politiķei nācās taisnoties par to, kādēļ viņas jaundibinātā kustība reģistrēta nepilsoņu aktīvista Viktora Gavrilova dzīvoklī, kurš publiski kritizējis „Latvijā valdošo nacionālistu režīmu”. „Nu, tas ir mans paskaidrojums – šis cilvēks ir cienījams. Cienījams zinātnieks. Un viņš nekad nav bijis nelojāls valstij, vēl savādāk - viņš ir liels patriots, viņš nav nekad iestājies ne par kādiem nepilsoņu jautājumiem,” skaidroja Sudraba.

Pensionāru federācija ir iecerējusi šogad visiem politiskajiem spēkiem dot iespēju uzrunāt tās domi. Pagaidām gan gribētāji rindā vēl nestāv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti