Pensionāri gatavi protestēt, nemaksājot komunālos rēķinus

Ja valdība neuzklausīs pensionāru pieprasījumu un nepalielinās pensijas, pensionāri gatavi protestēt, nemaksājot komunālos rēķinus, LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš.

"Tad domāsim tālāk, ko darīt, neizslēdzu, ka arī mītiņa dalībnieki varēs izteikt kādus priekšlikumus par protesta akcijām, kuras nekad nav bijušas," norādīja Siliņš, piemēram, varbūt vajadzētu padarīt komunālos maksājumus par pēdējiem maksājumiem, ko veic ik mēnesi. Šobrīd ir tā, ka tie tiek samaksāti vispirms, un pensionārs dzīvo ar to, kas paliek pāri.

Viņš vērtē, ka šāda akcija varētu būt ļoti nopietns pasākums, bet šobrīd no tās attur tas, ka tas būtu sitiens pa pašvaldībām, kas šobrīd ir vienīgās, kas palīdz senioriem.

Lielākā daļa Latvijas pensionāru saņem tā saucamās mazās pensijas - ap 200 latiem mēnesī. Tostarp Siliņš pastāstīja, ka, piemēram, indeksācija, ko septembrī piemēro mazajām pensijām, neattiecas uz kādu sievieti, kura saņem 200 latu un 19 santīmu. Viņaprāt, pareizi būtu šo summu apaļot uz leju un arī šādā situācijā pensiju pārskatīt.

Jau ziņots, ka Rīgā, bruņojušies ar plakātiem, sestdien no visas Latvijas sabrauks tūkstotis pensionāru.

Pensionāri plāno izvirzīt kopumā astoņas prasības, tostarp nodrošināt maksimāli taisnīgu pensiju indeksāciju, pakāpeniski palielināt piemaksas par darba stāžu līdz 1996.gadam un palielināt slieksni, līdz kuram pensijas neapliek ar nodokļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti