Pensionāri ar rezolūciju vērsīsies pie politiķiem

Latvijas Pensionāru federācija trešdien grasās nosūtīt politiķiem Vislatvijas pensionāru akcijas laikā pieņemto rezolūciju. Tajā būs prasīts jau šogad indeksēt pensijas līdz 250 latiem, bet no nākamā gada ieviest pensiju indeksācijas sistēmu, kas pilnībā kompensētu pensionāriem dzīves dārdzības pieaugumu.

Tāpat tiek prasīts pakāpeniski palielināt piemaksas par darba stāžu un atjaunot to piešķiršanu jaunajiem pensionāriem. Seniori arī prasa ieviest pensionāru valsts veselības apdrošināšanas sistēmu. Pensionāri vēlas, lai no nākamā gada pensijas neapliekamais minimums būtu vienāds ar minimālo algu.

Kā stāsta federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš, rezolūcija gan vēl tiek papildināta. „Rezolūcija mums ir gatava, bet mēs vēl pievienojam dažus citus dokumentus klāt. Tai skaitā to, kas rakstīts uz plakātiem,” atzīmēja Siliņš.

Pensionāru federācija iecerējusi rezolūciju nosūtīt Saeimas frakcijām, valdībai, Ekonomikas un Labklājības ministrijām. „Mēs pielikumā pieliksim klāt to, kas izskanējis sapulces laikā. Priekšlikumi pamatā ir tie, par kuriem jau ilgāku laiku Latvijas Pensionāru federācija runā gan domes sēdē, gan tikšanās reizēs ar valdību un Labklājības ministriju,” sacīja Siliņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti