Peļņā uz Igauniju brauc pat no Valmieras - aizvieto uz Somiju aizbraukušos igauņus

Aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju atrod darbu Igaunijā, īpaši kaimiņvalsts dienvidu rajonos. Latvijas iedzīvotājus tur piesaista augstākas algas un labāki darba apstākļi. Tikmēr paši igauņi labākas dzīves meklējumos dodas uz Somiju, vēsta portāls “Balticbusinessnews”, atsaucoties uz laikrakstu “Aripaev”.

Aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju strādā Igaunijā un katru dienu dodas uz darbu no savas dzīvesvietas Latvijā, galvenokārt no Latvijas ziemeļu rajoniem, kur ir augsts bezdarba līmenis.  

Starpnieku aģentūras “Hansavest Rental” īpašnieks Janeks Sirgs uzskata, ka igauņi tāpat dodas uz Somiju, meklējot labākas algas un darba apstākļus.   

Pēc intervijām ar Latvijas iedzīvotājiem Sirgs secināja, ka viņiem patīk Igaunijas darba kultūra, bet galvenokārt lielāka darba samaksa.  

“Man stāstīja, ka Latvijā daļa kompāniju saziņā ar darbiniekiem aizvien valda padomju mentalitāte. Viens Latvijas celtnieks teica, ka viņam patīk Igaunijas darba devēji, jo viņi nemet uz darbiniekiem ķiveres. Es domāju, ka mums jāpateicas somiem, kuri mūs iemācīja būt darba devējiem,” sprieda Sirgs.

Savukārt Valgā bāzētās transporta kompānijas “A-Karuse” vadītājs Allains Karuse uzskata, ka darba reģionā pietiek, taču trūkst darbaspēka, tāpēc Latvijas iedzīvotāji darba tirgū uzņemti ar prieku.

Viņš piebilda, ka vairāki Igaunijas tālbraucēji aizbraukuši uz Somiju, kur viņi pelna vismaz divreiz vairāk nekā Igaunijā. Karuses uzņēmums jau publicēja Latvijas avīzēs sludinājumus par vakancēm. Viens no Igaunijas firmas darbiniekiem no Latvijas – Mārtiņš Baumanis pastāstīja, ka kaimiņvalstī viņš var nopelnīt par 200 – 250 eiro vairāk nekā Latvijā.  

Igaunijas gaļas pārstrādes kompānijas “Atria” vadītājs Olle Horms savukārt atzīmēja, ka Igaunijā algas nav būtiski lielākas, bet pašlaik “Atria” Valgas nodaļā strādā 15 Latvijas iedzīvotāji, lielākoties no kaimiņpilsētas Valkas, bet daži braukā arī no 50 kilometrus attālās Valmieras.  Latvijas iedzīvotāji strādā arī vairākos citos Valgas uzņēmumos.

Latvijas iedzīvotāji strādā arī Tallinā, Pērnavā, Tartu un apkaimēs. Skandināvu uzņēmuma “Ericsson” Tallinas nodaļa jau vairākus gadus pieņem darbā Latvijas iedzīvotājus, tā piemēram seko arī Pērnavas kompānija “Scarfil”, ”Finmec” no Somijas līča piekrastes u citi. 

Kompānija “Enics”, kas atrodas netālu no Tartu, pat organizē saviem Latvijas darbiniekiem transportu no Valgas.

Aptuveni tūkstotis Latvijas iedzīvotāju no Valkas jau reģistrējušies Igaunijas Valgā.

“Aripaev” atzīmē, ka Latvijas darbaspēka pieplūdums palīdzēs vietējam biznesam  aizpildīt vakances un ienest budžetā papildu nodokļus.  

Saskaņā ar Igaunijas Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2015.gadā vidējā bruto alga bija 1065 eiro. Latvijā tā bija 818 eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti