Peldēšanas nodarbībā Ventspils peldbaseinā gājis bojā zēns

Trešdienas, 4.oktobra, vakarā Ventspils mazajā peldbaseinā peldēšanas apmācību nodarbības laikā bojā gājis bērns, informēja Ventspils pilsētas domē.

Traģēdija notika ap pusseptiņiem vakarā peldēšanas apmācību laikā. Konstatējot negadījumu, bērnam nekavējoties uz vietas sniegta pirmā palīdzība un izsaukta mediķu ekipāža, tomēr mediķiem nav izdevies glābt bērna dzīvību.  

Valsts policija ierosinājusi kriminālprocesu, lai izmeklētu četrus gadus veca zēna noslīkšanas apstākļus. Izmeklēšanā tiek skaidroti negadījuma apstākļi un tiks veikta ekspertīze.

Mazais peldbaseins ir speciāli paredzēts bērnu peldēšanas apmācībai. Nodarbība, kas paredzēta bērniem līdz septiņu gadu vecumam, notikusi profesionāla un pieredzējuša trenera vadībā.

Ventspils domes pārstāve Baiba Vanaga
00:00 / 00:19
Lejuplādēt
Tikmēr Ventspils pilsētas dome izveidojusi komisiju, kuras uzdevums ir izvērtēt šī negadījuma apstākļus un nepieļaut šādu negadījumu atkārtošanos, tādējādi novēršot iespējamos apdraudējumus personu dzīvībai un veselībai.

Komisijā darbojas speciālisti no Ventspils pilsētas domes Juridiskās nodaļas, Būvniecības kontroles nodaļas, Personāla nodaļas, Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldes, kā arī pašvaldība ir lūgusi deleģēt Valsts Darba inspekcijas pārstāvi. 

Pagaidām nav skaidrs, kādos apstākļos notikusi traģēdija, tā ceturtdien pēc negadījuma izvērtēšanai izveidotās pašvaldības komisijas sēdes medijiem atzina Ventspils pilsētas domes izpilddirektors Aldis Ābele.

Aldis Ābele: Par traģisko negadījumu peldbaseinā
00:00 / 01:06
Lejuplādēt
Treneris, kurš vadīja peldētapmācības nodarbību bērniem, esot šoka stāvoklī un neesot varējis skaidri izklāstīt notikušā apstākļus.

Ābele norādīja, ka negadījuma iemeslus izmeklē Valsts policija, bet komisija secinājusi, ka būtu vajadzīgi uzlabojumi baseina infrastruktūrā, piemēram, kameras un arī vairāk treneru.

Viņš sacīja, ka treneris ir profesionālis, strādājis par glābēju vairāk nekā 10 gadus, taču “jābūt 4 acu principam”, jo “cilvēciskais faktors paliek”.

Ābele norādīja, ka instruktāža pirms treniņa notika, viss bija atbilstoši noteikumiem, un pašlaik nav skaidrs, kāpēc notika nelaime.  

Treneris arī tikās ar bojāgājušā zēna piederīgajiem, viņš ārkārtīgi pārdzīvo notikušo, un arī Olimpiskais centrs piedāvājis visu iespējamo palīdzību ģimenei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti