Dienas ziņas

Eiropadome par migrāciju

Dienas ziņas

Ugālē maina apkures piegādātāju

Peldbaseina būvniecību Bauskā vajā neveiksmes

Peldbaseina būvniecību Bauskā vajā neveiksmes

Pēc neveiksmēm ar zemākās cenas piedāvājumu Bauskas pašvaldība baseina būvniecībai nolēma meklēt saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu. Taču jau tā gadiem ieilgusī vairāk nekā trīs miljonu vērtā peldbaseina būvniecības sākšana atkal apstājusies. Konkursa rezultātus pārsūdzējusi Lietuvas firma, kas piedāvāja objektu uzcelt par 100 000 eiro lētāk.

Ideja par nepieciešamību Bauskā būvēt peldbaseinu gaisā virmo jau 20 gadus un 2016. gadā tas būšot viens no prioritārajiem plāniem. Lielākais ieguvums būs iespēja atvērt peldēšanas nodaļu sporta skolā, kā arī vispārizglītojošo skolu bērnu peldētprasmes apguve. „Bāze būs noslogota no agra rīta, no plkst. 6.30 līdz vēlam vakaram. Šeit darbosies gan sporta skola, gan vispārizglītojošās skolas, gan arī novada  iedzīvotāji un visi tie, kuri vēlēsies nodarboties baseinā,” saka Bauskas novada Bērnu jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa.

Ar domes lēmumu peldbaseins jau nodots sporta skolas valdījumā, bet ar būvniecību nekādi nesokas. Pirmais iepirkumu konkurss tika izsludināts pagājušā gada septembra nogalē, tomēr jau pēc mēneša iepirkums tika apturēts. „Projektētāji šo būvi izprojektēja par 1, 5 miljonu dārgāku un līdz ar to tika pieņemts lēmums veikt projekta izmaiņas,” saka būvvaldes vadītāja Dace Putna.

Tagad projekts pārstrādāts un noslēdzies arī atkārtots iepirkumu konkurss, kurā no 13 pretendentiem saimnieciski visizdevīgākā piedāvājuma iesniedzējs bija SIA „Abora”. 

Tomēr vēlme izvēlēties saimnieciski izdevīgāko nevis lētāko piedāvājumu beigusies ar lēmuma pārsūdzēšanu. Sūdzību iesniegusi Lietuvas kompānija „Panevežio statybos trestas”, kuras piedāvājums bija par 100 000 eiro lētāks. „Šajā gadījumā mums cena sastāda 90%. [Pārējais] 5 % kritērijs - izpildes termiņš un 5% - kritērijs-energoefektivitātes rādītāji. Lietuviešu piedāvājums tika noraidīts, tāpēc, ka viņi neizturēja atlases prasības,” saka iepirkumu nodaļas vadītājs Andris Rācenis.

IUB sūdzību plāno izskatīt 29. decembrī, un, ja līgumu izdosies noslēgt jau šogad, tad gadiem ieilgusī peldbaseina sāga noslēgsies pēc 61 nedēļas .

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt