Dienas ziņas

Strenčos represēto piemiņas vietā nozāģē bērzus

Dienas ziņas

Jēkabpils gaļas kombināts atlaiž darbiniekus

Pelču bilbiotēkai - starptautiska balva

Pelču bibliotēkas projekts iegūst starptautisko inovāciju balvu

Pelču pagasta bibliotēkas projekts „Mazā novadpētniecības skola” ieguvis starptautisku atzinību - fonda „Elektroniskā informācija bibliotēkām” inovāciju balvu. Šajā projektā vietējie bērni iepazinās ar Pelču pils vēsturi un leģendām, mācījās veidot animācijas filmiņas, tās paši zīmējot un veidojot režiju.  

Lai arī bērni savas zīmētās animācijas filmiņas jau ir redzējuši ne reizi vien, joprojām viņi tās skatās, elpu aizturējuši. Zīmējumi tapuši pagājušajā vasarā, kad Pelču bibliotekāre rosināja piedalīties projektā „Mazā novadpētniecības skola”, jo tieši novadpētniecībai bibliotēkās bija veltīts pērnais gads.

Pēc iepazīšanās ar leģendu par Pelču pili, kurā atrodas bibliotēka, tapa divas filmiņas - "Kā cēla Pelču pili" un "Kāpēc Pelču pilij melni dakstiņi".

 Pelču pagasta bibliotēkas vadītāja Daina Girvaite stāstīja, ka zīmējumiem pievienoti dažādi skaņas efekti, muzikālais fons un teksts, „tā kā viņi bija zīmētāji, viņi bija režisori, tie, kas izvēlējās, kā īsti notiks tas notikums, jo pēc zīmēšanas to notikumu apspriedām, kas kurā brīdī notiek, kādi būs skaņu efekti”.

Kad bibliotekāre izlasīja starptautiskā fonda EIFL jeb „Elektroniskās informācijas bibliotēkām” mājaslapā, ka tas šogad izsludina konkursu inovāciju jomā, viņa saprata, ka šis projekts ir atbilstošs nolikumam. Liels bijis pārsteigums, ka kopā ar bibliotēkām no Kenijas, Meksikas un Moldovas uzvarētāju godā ir arī Pelči.

Balvas pasniegšana notiek jau septīto reizi, bet no Latvijas šo balvu līdz šim vēl neviens nav saņēmis, stāstīja bibliotēkas vadītāja.

Par šādu iznākumu priecīgi arī paši autori. Projektā iesaistījās aptuveni 20 bērnu vecumā no 7 līdz 15 gadiem, viņi atzīst – tas bija interesanti.

„Man patīk vēsture, izpētīt lietas, patīk uzzināt par Pelču pili, ko oma nebija pastāstījusi, par Kuldīgas pilsētu. Man patīk, kā izskatās rudens šeit, ziemā viss izskatās pasakaini, patīk nākt uz pili,”  stāstīja projekta dalībniece  Aiva Kuršinska.

Darbs pie projekta vēl turpināsies, jo kopumā plānotas 10 filmiņas. Godalgā saņemtos 1500 dolārus bibliotekāre tērēs fotoaparāta un diktofona iegādei, lai varētu turpināt novadpētniecības darbu. Savukārt balva tiks pasniegta šoruden starptautiskajā bibliotēku konferencē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti