Dienas ziņas

Rēzeknē ievieš obligātu suņu reģistrāciju un nodevu

Dienas ziņas

Aug ārvalstīs apkrāpto Latvijas viesstrādnieku skaits

Pelčos izskanējis pirmais mūzikas festivāls

Pelčos izskanējis pirmais mūzikas festivāls

“Saules stariņi” – šāds nosaukums dots pirmajam muzikālajam radošās pašizpausmes festivālam Kurzemē, kas ceturtdien notika Pelču speciālajā internātpamatskolā. Kaut arī diena bija pelēka, Pelčos to krāsainu darīja bērnu dziesmas, dejas un muzicēšana.

Pie pirmajiem stariņiem saule tiek par to, ka izdevies kopā saaicināt bērnus no teju visām Kurzemes speciālajām skolām, lai radoši izpaustos mūzikā. Šāds festivāls tieši C līmeņa bērniem, kas ir bērni ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem, Kurzemē tiek rīkots pirmo reizi. Izjūtot to, ka šādu pasākumu trūkst, bet bērniem ir ļoti nepieciešami, pie organizēšanas ķērušies Pelču speciālās internātpamatskolas attīstības centra darbinieki.

Tas ir veids, kā bērni izpauž savas emocijas. Ja arī bērnam ir komunikācijas problēmas, tad to var izteikt ar kustībām, mūzikas instrumentiem," saka Pelču speciālās internātpamatskolas direktora vietniece Līga Kuršinska.

Mūzika skolas bija rosinājusi izpausties dažādi – kustībās, dziesmās, arī spēlējot dažādus mūzikas instrumentus. Piemēram, Lažas speciālajā internātpamatskolā izveidota ritma grupa, un Mārtiņš ir lepns, ka prot apieties ar bungām. "Baigi forši, pats arī spēlēju," saka Mārtiņš - festivāla dalībnieks no Lažas.

Skolotāji atzīst – lai sagatavotu priekšnesumu, paiet vairāki mēneši.Taču ir jūtama mūzikas pozitīvā ietekme uz bērniem. "Ļoti jūtami uzlabojas uzvedība," saka Lažas speciālās internātpamatskolas skolotājs Mārtiņš Pētersons.

Arī Purmsātu speciālās internātpamatskolas skolotāja Igeta Cīrule norāda, ka bērnos mūzika rada drošību un sekmē vēlmi uzstāties, parādīt sevi un iepriecināt citus.

Par savu uzstāšanos katrs bērns saulei pievilcis pa stariņam, un nu vairs neizskaitīt, cik to ir. Organizatori atzīst, nākamgad šo festivālu rīkos ne tikai Kurzemē, bet plašākā mērogā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti