Sadaļas Sadaļas

Pēdējo dienu var izteikties par cūku kompleksa «Rukši» paplašināšanu Ogres novadā

Piektdien, 24. aprīlī, ir pēdējā diena, kad notiek attālināti rīkotā sabiedriskās apspriešanas sanāksme par uzņēmuma "Baltic Pork" cūku audzēšanas kompleksa "Rukši" pārbūvi Ogres novada Lauberes pagastā. Apspriedei veltītas piecas darbdienas šonedēļ.

Kā liecina paziņojums Ogres novada domes mājaslapā, uzņēmējs plāno pārbūvēt cūku kompleksu "Rukši", palielinot nobarojamo cūku turēšanas vietu skaitu no 12 tūkstošiem līdz 30 tūkstošiem lopu. Esošā kompleksa teritoriju gan nepaplašināšot. Videoprezentācija par plānotajiem darbiem ir pieejama Ogres mājaslapā.

Agnese Vinogradova: Par kompleksu “Rukši” Edgars Kupčs

Cūku kompleksa paplašināšanas plānu ietekmes uz vidi ziņojuma gatavotāja Agnese Vinogradova no uzņēmuma „Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”  informēja, ka kompleksam jau 2012. gadā izsniegta piesārņojošo darbību atļauja cūku intensīvai audzēšanai - novietnēs esošo cūku skaits ir 12 000.

Komplekss atrodas blakus valsts vietējam autoceļam V920, posmā Madliena–Suntaži. Tuvākās apdzīvotās vietas ir Madliena, kas atrodas aptuveni 3 kilometrus uz austrumiem no kompleksa, un Laubere, kas atrodas aptuveni 4 kilometrus uz rietumiem no kompleksa.

SIA “Baltic Pork” plāno kompleksu “Rukši” paplašināt un pārbūvēt, lai palielinātu dzīvnieku turēšanas vietu skaitu līdz 30 000.

Cūku audzēšanas kompleksi parasti var ietekmēt vidi ar piesārņojošo vielu, tai skaitā smaku, emisijām gaisā, piesārņojošo vielu emisiju ūdenī un trokšņa līmeņa izmaiņām dzīvojamās apbūves teritorijās, skaidroja Vinogradova.

Ietekmes uz vidi novērtējuma process paredz, ka attiecīgu jomu eksperti vērtēs iespējamās ietekmes, sniedzot rekomendācijas ietekmes novēršanai un mazināšanai, norādīja Vinogradova.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt