Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Saņem pat nāves draudus

Uzņēmēji signalizē par zādzībām no noliktavām

Pēdējo 2 gadu laikā apzagtas vismaz 10 vairumtirgotāju noliktavas

Pēdējo divu gadu laikā ir apzagtas vismaz 10 tirdzniecības un ražošanas uzņēmumu noliktavas. Zagļu guvums mērāms vairāku desmitu miljonu eiro vērtībā. Uzņēmumi kopā ar partneriem nolēmuši apvienoties, lai pievērstu gan sabiedrības, gan valsts institūciju uzmanību organizētās noziedzības nodarījumam, ietekmei uz tirgu un sakritībām lietu apstākļos, paziņojumā medijiem informēja vairāki uzņēmumi.

Kopā apvienojušies septiņi Latvijas uzņēmumi, un tiek aicināti atsaukties arī citi, kuri pēdējo gadu laikā pieredzējuši liela apmēra zādzības. Cietušo uzņēmumu starpā ir informācijas tehnoloģiju (IT) produktu vairumtirgotāji AS “Elko Grupa”, SIA “CMNO Logica”, SIA “Euro DK“, IT produktu mazumtirgotājs SIA “Baltic Data”, IT produktu ražotājs SIA “Mikrotīkls”, elektromateriālu tirgotājs SIA “SLO Latvia” un transporta un loģistikas pakalpojumu sniedzējs SIA “Beweship Latvia”.

“Kamēr mēs katrs atsevišķi risinām savu problēmu, mēs neredzam kopbildi un esam bezspēcīgi. Tas ir kā ar trejgalvu pūķi, kuram nocirstās galvas vietā ataug trīs citas,” situāciju komentēja “Elko Grupa” direktors Svens Dinsdorfs.

“Jācīnās ar pūķi, ne galvu. Tikai tad, kad paši publiski sākām runāt par notikumu mūsu noliktavā, mūs sasniedza ziņas, ka neesam pirmie un vienīgie. Iegūtā informācija liek domāt par zināmām sakritībām, kas varētu palīdzēt atklāt noziegumus, kā arī nodrošināties pret līdzīgiem gadījumiem nākotnē,” sacīja Dinsdorfs.

Lielāko daļu noziegumu vieno fakts, ka noliktava atradusies nomaļā vietā un ielaušanās notikusi vairākos posmos.

Sākotnēji tiek veikta apsardzes testēšana, mēģinot uzlauzt, piemēram, vārtus. Otrajā reizē zagļi iekļūst ēkā darba laikā un sabojā kameras un sensorus. Visbeidzot notiek pati ielaušanās un zādzība.

Visos gadījumos noziegums ir bijis rūpīgi izplānots; zagļi rīkojušies mērķtiecīgi, precīzi pārzinājuši apsardzes sistēmu un konkrētu produktu atrašanās vietu.

Uzņēmumi kopā ar partneriem - Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Ārvalstu investoru padomi Latvijā, Amerikas Tirdzniecības padomi Latvijā, Latvijas Datortehnoloģiju asociāciju un Latvijas eksportētāju asociāciju “The Red Jackets” - apņēmušies neklusēt un atklāti pārrunāt un diskutēt par situāciju tirgū, pastāvošajiem riskiem un iespējamajiem risinājumiem.

Tiek gatavotas arī oficiālas vēstules valdības pārstāvjiem ar mērķi aktualizēt organizētās noziedzības nodarījumu ietekmi uz tautsaimniecību, kā arī pievērst atbildīgo valsts institūciju augstāko amatpersonu uzmanību minētajām kopsakarībām atsevišķu lietu apstākļos.

Valsts policija Latvijas Televīzijai apliecināja, ka šīs lietas izmeklē, tomēr pagaidām atturas minēt, vai zādzības ir savstarpēji saistītas.

“Ir vairākas versijas, pie kurām mēs strādājam, šī nav galvenā versija, bet viena no versijām ir arī tāda. Rīgas reģiona redzeslokā ir sešas tādas epizodes, un pie viņām arī tiek strādāts,” sacīja policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja priekšnieks Kaspars Briedis.

Darbs pie “Mikrotīkla” lietas rit jau no 2018.gada. Aizturēto gan pagaidām nav, un gan Valsts policija, gan “Elko grupas” direktors aicina citus uzņēmumus pievērst pastiprinātu vērību noliktavu drošības sistēmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt