Pēdējās nedēļās notikuši vairāki e-pasta paroļu izkrāpšanas mēģinājumi

Pēdējās nedēļās notikuši vairāki e-pasta paroļu izkrāpšanas mēģinājumi. Par to informē informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv”.

Krāpnieki mēģina ticami piekļūt ne tikai e-pastiem, bet arī “Office 360” kontiem. Tos visbiežāk izmanto uzņēmumi, lai dalītos ar dokumentiem, apstrādātu tiešsaistē. Uz e-pastiem sūtītās vēstules ir ļoti līdzīgas kompānijas “Microsoft” sūtītajām, kad konstatētas kādas problēmas ar piekļuves datiem vai kontiem.

Šajās krāpnieku izsūtītajās vēstulēs lūdz atkārtoti ievadīt paroli. Rezultātā parole nonāk uzbrucēju rīcībā.

“Cert.lv” IT drošības speciālists Gints Mālkalnietis par mēģinājumiem izkrāpt paroles datorosAnnija Petrova
  „Tādā veidā tie gūst iespēju piekļūt jūsu dokumentiem, e-pastam, ja tas ir pievienots, un var kontrolēt to, ko jūs esat izveidojuši – vai nu izveidot savus dokumentus, vai izdzēst jūsu. Problēma ir diezgan būtiska,” stāsta “Cert.lv” IT drošības speciālists Gints Mālkalnietis.

  “Pirmkārt, [iesakām] izmantot divu faktoru autentifikāciju visur, kur tas ir iespējams. Arī “Microsoft” tādu pieļauj. Otrkārt, rūpīgi sekot līdzi, uz kādām lapām jūs aizved saites, sevišķi, kuras jūs esat saņēmuši e-pastā, jo, ja rūpīgi apskatās šīs krāpnieciskās lapas, var redzēt, ka tās netiek uzturētas ar “Microsoft” saistītos domēnos. Vēl labāk, ja jūs saņemat šāda veida ziņojumu par to, ka jums ir problēmas ar jūsu kontu, nevis klikšķiniet uz šīs saites, bet atveriet interneta pārlūku, aizejiet normālā veidā uz savu “Office 360” kontu un tur jau veiciet pārbaudi par to, kas ir noticis. Neizmantojiet to saiti, kas ir atsūtīta e-pastā,” norāda Mālkalnietis.

  Mērķa grupa šai pikšķerēšanai ir uzņēmumu vadība, darbinieki, grāmatveži.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti