Pedagogiem slodze ir krasi palielinājusies; dažviet satraucas par izdegšanu

Pedagogiem, tāpat kā skolēniem un vecākiem, šobrīd slodze ir krietni palielinājusies, liecina tehnoloģiju uzņēmuma "Edurio" veiktā aptauja. Dažviet skolu direktori satraucas par iespējamu skolotāju izdegšanu. No tā cenšas izvairīties, stingri nosakot konsultāciju laikus un piedāvājot psihologa palīdzību, ja nepieciešams. Tomēr satrauc arī eksāmenu sesija, kas pagaidām iecerēta jūnijā un jūlija sākumā. Bet Rīgas 64. vidusskolā uzskata, ka skolēni spēj ļoti labi pašgatavoties eksāmeniem un satraukumam nav pamata.

Pedagogiem slodze ir krasi palielinājusies; dažviet satraucas par izdegšanu
00:00 / 02:50
Lejuplādēt

Gan skolēni, gan vecāki, gan skolotāji attālinātajam mācību procesam velta vairāk laika, liecina tehnoloģiju uzņēmuma "Edurio" veiktā aptauja. Skolotājiem darba diena bieži beidzas vien vēlā vakarā, jo saziņa ar skolēniem notiek nepārtraukti dažādo režīmu dēļ. Nav noslēpums, ka liela daļa pedagogu ir pārstrādājušies. Tāpēc svarīgi, lai skolas vadība sniedz atbalstu saviem darbiniekiem.

"Skolotājas psihoemocionāli ir ļoti [nogurušas]. Es cenšos viņas katru dienu attālināti [atbalstīt]. Mēs esam trīs, četri pedagogi uz vietas skolā ikdienā, lai viena otru atbalstītu. Sevišķi jaunāko klašu skolotājus. Mēs cenšamies nepārtraukti sadarboties, lai uzzinātu, ko tas mācību priekšmets darīs, lai atvieglotu bērniem un vecākiem slodzi, lai apvienotu kādu tēmu, lai būtu vieglāk izdarāms. Tā ir spriedze. Tajā pašā laikā vecāki aiz noguruma mums saka lielu paldies, reizēm pēdiņās," pastāstīja Liepājas privātpamatskolas ''Varavīksne'' direktore Ingvilda Parfjonova.

Liepājas 5. vidusskola tikmēr cenšas limitēt laikus, kad pedagogi pieejami. Vajadzības gadījumā gan skolotāji atbildot arī vakaros, tāpēc pieejams psihologa atbalsts. Turklāt gadījumā, ja piepildās Izglītības un zinātnes ministrijā cerētais, tad grūtākais vēl tikai priekšā – skolēnu sagatavošana eksāmeniem. Šādā scenārijā samazinās arī pedagogu atvaļinājums, kas parasti bija no Jāņiem līdz augusta vidum. Par to mikroblogošanas vietnē "Twitter" rakstīja arī Rīgas Juglas vidusskolas direktore Aija Melle satraukumā par to, ka pedagogi varētu izdegt. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība jau vairākkārt izteikusies, ka eksāmeni vismaz devītajai klasei būtu jāatceļ.

Rīgas 64. vidusskolas direktors Edgars Sviklis uzskata, ka, lai sagatavotos eksāmeniem, būs ļoti svarīga sadarbība.

"Es nezinu, cik lielā mērā sagatavošana šajā gadījumā ir nepieciešama. Jā, vienmēr skolotāji to ir darījuši un veltījuši lielu uzmanību, gatavojot eksāmeniem. No otras puses, kā arī no Valsts izglītības un satura centra tiek norādīts: netiek pārbaudīta šī gada viela, pārbauda visa attiecīgā posma veikumu. Tādā ziņā domāju, ka arī bērni var veiksmīgi pašgatavoties eksāmeniem. Otrkārt, skolotāji sniedz atbalstu arī šobrīd, gatavojoties eksāmeniem. Līdz ar to es gribētu teikt, ka tādas iespējas pastāv, mēs to vienkārši darīsim netradicionālākās formās nekā līdz šim. Vai tas ir iespējams? Es domāju, ka jā. Bet ir ļoti svarīga sadarbība – bērna un skolotāja ieinteresētība gatavoties," sacīja Sviklis.

Skolas direktors uzskata, ka nav pamata pārāk lielam satraukumam. Rezultātus, protams, ar citiem gadiem salīdzināt nevarēšot.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī nolemts pagarināt vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos. Arī mācības skolās notiek attālināti. Gadījumā, ja situācija valstī nepasliktināsies, eksāmenu sesija varētu notikt no 2. jūnija līdz 7. jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt