4. studija

4.studijas viešņa - Latvijas Universitātes profesore ZANDA RUBENE

4. studija

Neaiztieciet uzlīmes! To dēļ var atteikt garantijas remontu ledusskapim

Kā sokas izmeklēšana? Skaļas un nežēlīgas lietas, kurās bija iesaistīti bērni

Pēc zēna nāves uz vilciena jumta «urbānā tūrisma» grupas organizators saukts pie administratīvās atbildības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pagājušā gada aprīļa sākumā starp Lielupes un Bulduru stacijām uz vilciena jumta bojā gāja zēns.  Policija noskaidroja, ka zēns piedalījās kādā grupā, kas nodarbojās ar tā saucamo urbāno tūrismu. Grupas organizators saukts pie administratīvās atbildības, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Savukārt “Pasažieru vilciens” pēc notikušā meklēja vainīgo, kurš bija publicējis internetā bildes, kurās bija redzams mirušais uz vilciena jumta.   

“Pasažieru vilciena” Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Agnese Līcīte norādīja, ka “tas ir neētiski no mūsu uzņēmuma viedokļa, arī tīri privāti, jo katram šim cilvēkam, kurš ir cietis, ir tuvinieki, ģimene, kurus šādas bildes parādīšanās, visticamāk, sāpinās”.

Iekšējā izmeklēšanā noskaidrojies, ka foto autors ir viens darbinieks, bet internetā to ievietojis viņa kolēģis.

“Protams, mēs sapratām, kurš no darbiniekiem ir šo bildi ievietojis publiskajā telpā. Tas, ko darbinieks pats teica, ka viņš to nav darījis ļaunprātīgi vai lai kādu izklaidētu. Drīzāk viņa motivācija bija – pabiedēt citus. Ar uzskatāmu materiālu, kas notiek, ja dara šādas pārgalvības,” pastāstīja Līcīte.

Rezultātā uzņēmumā notika pārrunas ar visiem darbiniekiem, lai nākotnē līdzīgos gadījumos tiktu ievērotas ētikas normas.

Tikmēr policija joprojām šo lietu uzskata par sensitīvu, tāpēc plašāk nekomentē.

Policija vien informēja, ka notikusi izmeklēšana un noskaidrotas personas, kas bija iesaistītas notikušajā.

“Izmeklēšanā noskaidrota cilvēku grupa, kas nodarbojās ar tā saucamo urbāno tūrismu. Ir apzināti šīs grupas locekļi, tajā skaitā nepilngadīgie. Zināms, ka minētā grupa uzturēja sakarus sociālajos tīklos. Visi grupas locekļi, arī nepilngadīgie, tika izsaukti uz preventīvām pārrunām un brīdināti par administratīvās un kriminālatbildības iestāšanos, veicot šādas darbības un izvietojot iegūtos foto sociālajos tīklos,” informēja policija.  

“Tika noskaidrots arī grupas organizators un saukts pie administratīvās atbildības par savām darbībām,” informēja likumsargi.

Raidījums “4. studija” gan, apmeklējot grupas mājaslapu, pārliecinājās, ka jaunieši turpina vizināties starp vilcienu vagoniem. Pēdējie video par bīstamo nodarbi lepni ievietoti šī gada janvārī.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti