Pēc veiksmīgā starta pašvaldību vēlēšanās «Reģionu alianse» domā par Saeimu

Partija „Reģionu alianse” pēc veiksmīgajām pašvaldību vēlēšanām jau domā par Saeimas vēlēšanām, kur, iespējams, startēs kopā ar Latgales partiju un Vidzemes partiju.

Partija “Reģionu alianse” iekļuvusi 27 no 30 pašvaldībām, kurās kandidēja, turklāt septiņās no tām ieguvusi absolūto balsu vairākumu.

“Rīgas apriņķa novadu apvienība” dibināta 2005.gadā gadā, kad Saeimā pieņem likuma grozījumus, kas paredz, ka pašvaldībās ar vairāk nekā pieciem tūkstošiem iedzīvotāju vēlēšanās vairs nevar startēt iedzīvotāju apvienības, bet tikai partijas. 2010. gadā partija iegūst nosaukumu “Reģionu partija”, bet pirms gada tika pārsaukta par “Reģionu aliansi”. Tikko notikušajās vēlēšanās partija startēja 30 pašvaldībās un domē neiekļuva tikai trijās no tām, turklāt partijas dibinātājs vēl cer uz vienu deputāta vietu Salaspilī, kur vēlēšanu rezultātos iespējamas nelielas izmaiņas. Tikmēr septiņos novados “Reģionu alianse” ieguvusi absolūtu vairākumu, tātad – vairāk nekā pusi deputātu vietu, īpaši pārliecinoši – Siguldā un Salacgrīvā.

Partijas “Reģionu alianse” dibinātājs un priekšsēdētājs Andrejs Ence turpinās vadīt Babītes novada pašvaldību arī pēc vēlēšanām un saviem partijas biedriem prognozē 9 līdz pat 12 Latvijas pašvaldību mēru krēslus.

Partija gan nav startējusi nevienā no Latgales pašvaldībām. Ence skaidro – to pārstāvji apvienojušies Latgales partijā. Ar to un arī Vidzemes partiju gan tik un tā plānota sadarbība – startam nākamajās Saeimas vēlēšanās. Attiecībā uz pārstāvniecības paplašināšanu, piemēram, Ventspilī, kur partijai kopā ar Reformu partiju izdevies iegūt divas no 13 deputātu vietām, Ence gan saka, ka jādomā reālistiski, tāpat arī par Rīgu. „Redzot, kas Rīgā notiek, diezgan mazas cerības ir. Mūsu mērķis tomēr ir ārpus Rīgas, mēs esam reģionu alianse, mēs tomēr gribam tos Latvijas laukus, novadus vairāk,” norāda Ence.

Jautāts, vai bez atbalstītājiem Rīgā partija spēs cienīgi startēt Saeimas vēlēšanās, Ence norāda, ka lielākā daļa reģionu iedzīvotāju ir neapmierināti ar tā saukto Rīgas partiju attieksmi pret novadiem un ar šo vēlētāju balsīm varētu pietikt, protams, svarīgi, lai partijas līderi būtu atpazīstami ne tikai savā novadā.

Arī politikas zinātnes profesore Iveta Reinholde uzskata, ka partijai ir izredzes nopietni konkurēt ar pašreizējām varas partijām nākamajās Saeimas vēlēšanās. „Būtu stipri jocīgi, ja viņi nestartētu nacionālajās vēlēšanās, lai gan tā, protams, var būt viņu izvēle palikt tieši šajā pašvaldību līmenī. (..) Šobrīd apgalvot, - ja nav pārstāvniecības Rīgā, tad nevar dabūt labu rezultātu nacionālās vēlēšanās, to mēs... to mēs pilnīgi noteikti nevaram apgalvot, jo nacionālās vēlēšanās tomēr visi balso par visām partijām,” uzsver Reinholde.

Partijas veiksmīgo startu pašvaldību vēlēšanās politoloģe saista ar to, ka tajās aktuāls ir ne tik daudz politiskais, bet saimnieciskais aspekts – vēlētājiem ir svarīgi, lai partiju līderi zinātu, kas notiek attiecīgajā pašvaldībā. No "Reģionu alianses" saraksta vēlēšanās startēja daudzi jau esoši pašvaldību deputātu un priekšsēdētāji ar savām komandām, Ences vārdiem – pārbaudīti cilvēki.

Līdz šim politiskās partijas tradicionāli veidojušās Rīgā un tad izpletušās pa reģioniem. "Reģionālā alianse" varētu būt pirmā partija, kas pēc veiksmīga starta pašvaldību vēlēšanās vēlāk radītu konkurenci varas partijām Saeimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt