Pēc Valdgales ugunsgrēka bērnunama audzēkņi Stiklos atgriezīsies jaunnedēļ

Ventspils novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas sēdē trešdien, 8.augustā, pieņemts lēmums 13.augustā ievest Stiklu ciemā 28 bērnunama audzēkņus, kuri  Valdgales meža un purva ugunsgrēka dēļ kopš 18.jūlija uzturējās Ances pagastā, informēja novada pašvaldībā.

8.augustā policija atsauca Stiklu ciemā novietotos posteņus, turpmāk šajā apkārtnē veicot regulāru patrulēšanu. Ugunsgrēka skarto teritoriju norobežos ar lenti, tādējādi atturot cilvēkus no došanās mežā. Uzstādīs arī vismaz desmit ceļazīmes ar norādi, kur tuvākajā laikā aizliegts ieiet un iebraukt.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki Stiklos plāno uzturēties līdz 10. augustam, kad tiks pārtraukta dzēšanas darbu koordinēšanas štāba darbība. Turpmāk uzraudzību ugunsgrēka skartajā teritorijā, izmantojot arī ugunsnovērošanas torņus, veiks Valsts meža dienesta darbinieki.

Ventspils novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas sēdē izskanēja operatīvo dienestu pārstāvju sniegtā informācija, ka atklāta degšana ugunsgrēka skartajā teritorijā vairs nav novērota, tomēr vietumis notiek gruzdēšana. Tas nozīme, ka, mainoties vēja virzienam, degšana tomēr var atsākties, tādēļ nevar zaudēt modrību. Tieši šī iemesla dēļ pagaidām neviens neuzņemas atbildību apgalvot, ka ugunsgrēks Ventspils novada teritorijā ir pilnībā lokalizēts un ugunsbīstamība vairs nedraud.

Kad bērnunama audzēkņi būs atgriezušies ierastajā vidē, policija un VUGD arī viņus informēs, kādi ugunsdrošības pasākumi jāievēro, lai bērni būtu pasargāti no plašā ugunsgrēka sekām – krītošajiem kokiem un gruzdošajām bedrēm.

Ugunsgrēks Stiklos esot licis saprast arī to, ka jāpārskata pašvaldības civilās aizsardzības plāns, iekļaujot tajā punktu par sadarbību ārkārtas situācijās ar vietējiem zemniekiem, kuriem ir piemērota tehnika, lai palīdzētu operatīvo dienestu darbiniekiem dzēst ugunsgrēkus.

KONTEKSTS: 

Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē VUGD saņēma  17.jūlija vakarā. 18.jūlijā no savām mājām bija evakuēta lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki.  

Tā kā ugunsgrēka vietā vairs nebija manāma gruzdēšana un neveidojas sadūmojums, 8.augustā VUGD paziņoja par ugunsdzēsības darbu izbeigšanu. Uz vietas gan atrodas Valsts meža dienesta darbinieki, kuri uzrauga, lai kūdras gruzdēšana neatsāktos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt