Panorāma

Iedzīvotāji pret jaunu apbūvi zaļajā zonā

Panorāma

Par pārpublicētu ierakstu sociālajos tīklos – krimināllieta

Ārstes uzvar tiesu pret darba devēju

Pēc uzvaras tiesā pār darba devēju ārstēm mazāka slodze

Divas ārstes no Rīgas pašvaldības medicīnas iestādes SIA “Rīgas veselības centrs”, tiesā uzvarējuššas savu darba devēju par veidu, kādā viņas spieda parakstīt līgumu par darba samaksas samazinājumu. Taču tagad darba devējs abas ārstes nodarbina pēc iespējas mazāk, pamatojot to ar ekonomisku neizdevīgumu. Tādēļ viena no mediķēm spiesta strādāt vēl trijās darba vietās, bet otra pieņem divās poliklīnikās.

Ķengaraga veselības centra acu ārstei Aijai Osmanei tiesvedība ar darba devēju beidzās Augstākajā tiesā. Tā lēma, ka veids, kādā darba devējs liek mediķiem parakstīt izmaiņas darba līgumos, nav korekts.

"Es neparakstīju zemākus procentus. Jā, jo es nesaprotu, kāpēc man ar savu lielo stāžu būtu jāsaņem mazāk nekā līdz šim? Kāpēc mani tā soda?" retoriski vaicā Osmane.

Otra ārste, kura ar darba devēju tikās tiesā, bija dermatoloģe Valentīna Ožigina. Arī viņa nepiekrita algas samazinājumam pirms diviem gadiem, kad Rīgā apvienoja sešas lielās poliklīnikas, lai veidotu vienotu "Rīgas veselības centru". Tagad viņa turpina saņemt savu veco algu, bet nodarbināta ir piecas stundas pirmdienā un četras – trešdienā. "Es kā normāls Latvijas ārsts strādāju četrās darba vietās, lai gan es būtu gatava strādāt šeit!" norāda Ožigina.

Valdes priekšsēdētāja Inta Zīriņa atzīst, ka no vairāk nekā 200 centra ārstiem divi nav piekrituši jaunajai atalgojuma kārtībai. Abas mediķes nodarbināt esot dārgāk nekā kolēģus, tāpēc viņām slodzi nepalielina.

"Lai turpmāk mazinātu to spriedzi, mēs veidosim darba strīdu komisiju. Mēs neesam ieinteresēti tiesvedībā," uzsver Zīriņa.

Jurists, kas sastādījis nekorektos darba apmaksas maiņas dokumentus, darbu ir zaudējis. Bet centru pametuši arī ārsti. "Daudzi neiztur to spriedzi. Mums aiziet kolēģi viens pēc otra. Ģimenes ārsti aiziet, visi zobārsti aizgāja, cieš jau pacients," norāda Osmane.

Vadība gan paliek pie tā, ka tieši pacients ir ieguvējs. Tagad ir vienots informatīvais tālrunis un, ja speciālists vienā poliklīnikā nav pieejams, iespējams, var tikt pie ārsta Bolderājā, Iļģuciemā vai Imantā. Tāpat ššī centra mediķiem algas esot lielākas nekā vidēji nozarē strādājošiem.

Centra gada pārskats liecina, ka pērn tas strādājis ar 140 000 eiro lieliem zaudējumiem, kas gan nav traucējis palielināt atalgojumu valdei vidēji par 200 eiro. Līdz ar to valdes priekšsēdētājai alga sasniegusi 3312 eiro, pārējiem locekļiem 2981 eiro mēnesī.

Lai gan valde apgalvo, ka pārējie ārsti ir priecīgi par pārmaiņām, neliela saruna pirms filmēšanas gan liek to apšaubīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt