Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Klāt «Labo darbu nedēļa»

Pēc ugunsposta «Lieldimzēnu» kūtī saimniecībai palīdz Ādažu vidusskolas sestklasnieki

Jaunnedēļ sāksies Labo darbu nedēļa, kurā ikviens aicināts palīdzēt apkārtējiem vai izdarīt kādu darbu. Ādažu vidusskolas 6.e klase gan negaidīja Labo darbu nedēļu, bet pie darbiem ķērās jau ātrāk, palīdzot sakopt Zaļenieku pagasta “Lieldimzēnu” saimniecībai.

Lai palīdzētu, nevajag naudu – nolasīt miega pasaku bērnudārzniekiem, pabarot sētas kaķi, sakopt daudzstāvu mājas pagalmu, uzzīmēt apsveikuma kartītes ļaudīm pansionātā. Tas neprasa lielas pūles, bet dod daudz kādam citam. Nākamā būs Labo darbu nedēļa, lai mudinātu cilvēkus darīt labas lietas ne tikai Ziemassvētkos, bet arī ikdienā.

Zaļenieku pagasta “Lieldimzēnu” labie darbi iesākušies jau šonedēļ. Zirgi ar lielu interesi vēro, ko viņu aplokā un kūtī dara skaļš bērnu bariņš. Sētā jau no paša rīta strādā Ādažu vidusskolas 6.e klase.

Izpalīdzīgas rokas saimniecībā tagad ir ļoti gaidītas. “Saimniekam nodega kūts. Nekas ar dzīvniekiem nenotika, bet ir jāpalīdz visu sakopt,” stāsta skolnieks Mārtiņš.

Septembrī “Lieldimzēni“ palika bez kūts. Uguns nopostīja pirmskara Latvijā celto ēku – vietējas nozīmes arhitektūras pieminekli. Sadega arī zirgiem un kazām sagādātais siens.

“Viens cilvēks jau nevar tikt galā. Vedu malku, grābu sienu, dubļus nesāju ar lāpstu,” stāsta 6.e klases skolnieks Ričards. Meitenēm tikmēr vieglāki darbiņi. Par tiem stāsta Luīze un Linda: “Jāpalīdz salasīt ābolus, sakopt klēti. Šie ir ēšanai. Tie, kas nav ēdami, kazām. Un pavisam melni ir komposta kaudzei.”

“Es kādreiz nodarbojos ar jāšanas sportu, man te viss ir pazīstams,” stāsta Kristiāna, kura arī palīdz saimniecībai.

Arī iepriekš klase darījusi labus darbus. Turklāt ikdienā, negaidot Ziemassvētkus vai Labo darbu nedēļu. Viņi bijuši dzīvnieku patversmēs un apmeklējuši veco ļaužu pansionātu. Bet brauciens uz lauku saimniecību viņiem ir pirmo reizi.

“Ir forši atnest kaut ko, kas kādam pēc tam nonāk – ziedojums, segas vai dvieļi patversmei. Bet no tā, ko viņi paši izdarījuši, lielākais ieguvums ir viņiem pašiem. Viņi zina, ka roku pielikuši kaut ļoti vajadzīgam un derīgam,” norāda klases audzinātāja Inese Laubenbaha.

Saimnieks Edgars Svētiņš saka – visus palīdzētājus gaidīšot ciemos, kad kūts būs atjaunota. “Bērni ir milzīgs spēks, man ir prieks, ka viņi ir šeit. Tas ir fantastisks enerģijas potenciāls, kas nav pietiekami izmantots Latvijā. 6.klase, bet tas, ko viņi šodien izdarīja... - mēs te paši saviem spēkiem darītu nedēļu,” atklāj saimnieks.

Vāks ozolzīles dzīvniekiem, atjaunos gleznojumu uz skolas fasādes, sakops aizmirstus kapus, palīdzēs pensionāriem mājas darbos, darinās dekorus – tie ir daži no darbiem, ko nākamnedēļ iecerējuši paveikt jaunieši un pieaugušie daudzviet Latvijā. Katrs pats var izdomāt, ko darīt, bet iedvesmai idejas var smelties arī Palīdzēsim.lv.

“Iespēja paskatīties apkārt, ieraudzīt kādu līdzcilvēku, dzīvnieku, kam ir iespējams palīdzēt. Tikpat labi sakopt teritoriju. Klases vairāk dodas uz veco ļaužu pansionātiem iepriecināt vecos ļaudis, kopā ar vecākiem cep cepumus. Sagatavo dziesmas un dzejoļus un iepriecina seniorus. Tāpat dodas uz dzīvnieku patversmēm staidzināt suņus, sakopt voljerus,” iespējas darīt labus darbus uzskaita labdarības organizācijas "Palīdzēsim.lv" vadītāja  Ilze Skuja.

Palīdzības akcija ''Labo darbu nedēļa” notiek jau astoto gadu. Pērn tajā piedalījās vairāk nekā 12 tūkstoši cilvēku, tai skaitā 120 skolas, un visi kopā paveica 340 labos darbus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti