Dienas ziņas

Lielākā daļa graudu der tikai lopbarībai

Dienas ziņas

200 sēņu sugu Dabas muzejā

Smiltenē nodegusi kokapstrādes rūpnīca

Pēc ugunsgrēka kokapstrādes cehā Smiltenē bez darba palikuši desmitiem cilvēku

Kokapstrādes uzņēmumā "Smiltenes koks" naktī uz trešdienu, 14.septembri, noticis ugunsgrēks, nopostot ražošanas cehu 1200 kvadrātmetru platībā. Degušas arī iekārtas un daļa gatavās produkcijas. Nenoteiktu laiku darbu ražotnē nevarēs turpināt vairāki desmiti darbinieku. Cietušo ugunsgrēkā nav, bet materiālie zaudējumi ir lieli un uzņēmuma tālākā darbība neskaidra.

SIA "Smiltenes koks" ir  kokapstrādes uzņēmums, kas darbojas Smiltenes pilsētā, dodot darbu 60 pilsētas un apkārtējo pagastu iedzīvotājiem. Tomēr ugunsgrēka dēļ uz nenoteiktu laiku darbi ražotnē ir pārtraukti.

"Šobrīd tā darbība ir apturēta pilnībā. Pamata ražotne visa ir izdegusi, skaidu nosūkšana izdegusi, skaidu bunkuri visi ir izdeguši," stāstīja uzņēmuma līdzīpašnieks Aigars Ūdris.

Trešdien uzņēmumā veikta ekspertīze, lai skaidrotu ugunsgrēka iemeslu un arī to, kāda ir uzņēmuma nākotne. Zināms, ka degšana notikusi zem jumta un aizdegušies arī divi skaidu bunkuri.

Ūdris norādīja, ka tiks vērtēta iespēja ražošanu turpināt līdzīgos kokapstrādes uzņēmumos. "Bet, nu, produkcija ir salīdzinoši specifiska, ko nevar ražot jebkurā vietā un jebkurš."

Izsaukums uz kokapstrādes uzņēmumu saņemts naktī plkst. 3:33. Pirmās ugunsdzēsēju brigādes notikuma vietā ieradās dažu minūšu laikā. Tomēr dzēšanas darbus paildzināja apgrūtinātā piekļuve ūdens ņemšanas vietai.

Ugunsnelaime kokapstrādes uzņēmumā lokalizēta četras stundas pēc izsaukuma uz ugunsgrēka vietu plkst. 7:23, un arī pēc tam turpinājās ugunsgrēka seku likvidācija.

"Grūtības bija ar to, ka ūdens ņemšanas vietas ir aizaugušas un sita ciet ugunsdzēsības stobrus ar dūņām, ar zāli un tas arī bija tas pamats, kāpēc, pieņemsim, tas ugunsgrēks paspēja tik lielā platībā izplatīties," stāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģ. brigādes operatīvais dežurants Alberts Pundurs.

Uguns dzēšanā iesaistījās Smiltenes, Valmieras, Valkas, Strenču un Jaunpiebalgas ugunsdzēsēji glābēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti