Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Krievijas tiesa patur Navaļniju apcietinājumā

Dienas ziņas

Policija pārtrauc 16 cilvēku ballīti

Izvērtē lielveikala «Depo» ugunsgrēka sekas

Pēc ugunsgrēka «Depo» ilgtermiņā plāno atjaunot veikalu Rēzeknē

Kopš ugunsgrēka lielveikalā “Depo” Rēzeknē ir pagājis vairāk nekā mēnesis. Veikals nodega pilnībā, un bez darba palika 93 cilvēki. Šobrīd daži no viņiem apsargā ēkas konstrukcijas, daļa mēro ceļu uz Daugavpili vai Jēkabpili, bet citi pārtraukuši darba attiecības. Ilgtermiņā veikalu paredzēts atjaunot, bet līdz tam visi atbildīgie dienesti izvērtē ugunsnelaimes sekas un turpinās izmeklēšana par aizdegšanās iemesliem. 

ĪSUMĀ:

  • Rēzeknes “Depo” lielveikals pilnībā nodega pirms mēneša.
  • VUGD: Tas bija lielākais ugunsgrēks Latgalē.
  • Tagad veikala teritorijai aizliegts tuvoties – konstrukcijas var sabrukt.
  • Vides dienesta pārbaudēs būtisks kaitējums videi nav konstatēts.
  • Daudziem no 93 veikala darbiniekiem piedāvāts darbs Jēkabpilī vai Daugavpilī.
  • Daudzi no tā atteikušies, NVA vērsušies mazāk nekā 10 darbinieki.
  • Policijas izmeklēšana par ugunsgrēka iemesliem turpinās.
  • Pašvaldība gaida ziņu, vai būs nepieciešams meklēt veikalam jaunu vietu.
  • “Depo” ilgtermiņā veikalu Rēzeknē atjaunos.
  • Saistībā ar  ierobežojumiem nozarē neprognozē konkrētāk nākotnes plānus.

Emocionāli smagi – tā pusotru mēnesi pēc ugunsgrēka lielveikalā “Depo” Rēzeknē iedzīvotāji vērtē gan noskaņu pilsētā, gan skatu, kas paveras aiz žoga, kur redzami gruveši un bojātās konstrukcijas. Teritorijai tuvoties aizliegts.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes komandiera vietnieks, majors Valdis Straume skaidroja, ka tur ir “konstrukcijas, kuras jebkurā brīdī var nokrist, tāpēc tur ir bīstami atrasties, kamēr nav nojauktas visas konstrukcijas”.  

“Ja mēs skatāmies, cik liels būvapjoms, tad tiešām tas bija viens no lielākajiem ugunsgrēkiem, kas notika Latgalē,” piebilda ugunsdzēsējs.  

Kopumā gan Valsts vides dienesta (VVD) pārbaudēs būtisks kaitējums videi nav atrasts, paveicies ar labvēlīgiem laika apstākļiem: emisijas gaisā izkliedējās ātri, tāpat zemā ūdens temperatūrā izšķīda arī upē nokļuvušās vielas.

“Veicot vairākos posmos Rēzeknes upes vizuālo apsekošanu, mēģinot noteikt, vai ir bojā gājušās zivis vai citi organismi, tas netika konstatēts,” informēja VVD Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Rita Eiduka.

Savukārt Valdis Straume sprieda, ka šajā gadījumā, visticamāk, bija novēlots izsaukums ugunsdzēsējiem, tāpēc arī ugunsgrēks izvērtās tik plašs.

Liels satraukums pilsētā ir arī par darbinieku tālākajām gaitām. Lielveikala vadība interviju klātienē vai attālināti atteica, bet rakstiski e-pastā informēja, ka visiem piedāvāts darbs veikalos Jēkabpilī un Daugavpilī, daļa personīgu iemeslu dēļ no šīs iespējas atteikušies.

Nodarbinātības valsts aģentūra informēja, ka pie viņiem vērsušies mazāk nekā desmit cilvēki.

Savukārt pašvaldība aizvien gaida ziņu, vai būs nepieciešams meklēt veikalam jaunu vietu.

“Rēzekne ir blīvi apdzīvota pilsēta, viena no visblīvāk apdzīvotajām pilsētām Latvijā, un attiecīgi tās vietas nav tik daudz. Pat vairāk nekā mēneša laikā uzņēmuma īpašnieki pie mums nav vērsušies,” informēja Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis Kārlis Pozņakovs.

Pagaidām nav noskaidrots arī veikala ugunsgrēka cēlonis, notiek ekspertīzes, un, tā kā šāda veida kriminālprocesi ir sarežģīti, Valsts policija nespēj prognozēt, kad darbs noslēgsies.

“Mums izmeklēšanas gaitā nav iegūti kaut kādi fakti vai pierādījumi, kas apliecinātu tīšu mantas bojāšanu, tīšu dedzināšanu, bet ir jāsagaida izmeklēšanas beigas,” pauda policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Rēzeknes reģionālās nodaļas priekšnieks Deniss Žulins.

Kamēr notiek izmeklēšana, veikalu demontēt aizliegts. Bet, kā e-pastā informē “Depo” – ilgtermiņā veikalu Rēzeknē atjaunos, taču saistībā ar noteiktajiem ierobežojumiem tirdzniecības nozarē viņiem ir grūti izteikt jebkādas prognozes par nākotnes plāniem.

KONTEKSTS:

Rēzeknē 2020.gada 12. decembrī naktī izcēlās ugunsgrēks būvniecības preču veikala "Depo" ēkā. Plkst.10.38 ugunsgrēku izdevās lokalizēt, tomēr dzēšanas darbi turpinājās vēl nedēļu.  Ēka dega pilnā platībā ar atklātu liesmu 13 500 kvadrātmetru platībā. No blakus esošās daudzdzīvokļu ēkas tika evakuēti iedzīvotāji. Cietušo ugunsnelaimē nav.

Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar ugunsgrēku veikalā "Depo" Rēzeknē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt