Pēc ugunsgrēka daudzdzīvokļu mājā evakuē iedzīvotājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Zolitūdes traģēdijas atbalsis dzirdamas arī Ķekavas novadā. Pēc ugunsgrēka kādas Valdlauču ēkas pagrabstāvā izskanēja bažas, ka ēkas panelis varētu būt deformējies, tāpēc visi mājas iemītnieki tika evakuēti.

Otrdien pašvaldības aicināts būveksperts apsekoja ugunsgrēkā cietušo pagrabu un secināja, ka nav cietušas ēkas nesošās konstrukcijas. Tas nozīmē, ka jau drīzumā mājas iedzīvotāji varēs atgriezties savā dzīvesvietā.

Incidents aizsākās pirmdienas vakarā, kad četrstāvu mājas, kurā dzīvo 44 iemītnieki, sētnieks Aleksandrs Kravčenko gribēja noņemt sēru karogu. Tobrīd viņš pamanījis, ka no pagraba nāk ārā balti dūmi. Pagrabā bijis iet grūti, jo tur bijis tumšs un piedūmots. Tomēr kopā ar sievu iegājis. Ja sākumā šķitis, ka dūmu cēlonis ir karsts ūdens, tad drīz jau sajutis deguma smaku.

Pagrabā viņš ar sievu atraduši vienu no mājas iedzīvotājām – kādu gados vecāku kundzi – kas bija devusies uz pagrabu sadzīvisku iemeslu dēļ. Tā kā pagrabā bijis tumšs, tad viņa gaismas iegūšanai izmantojusi sērkociņu. Uzšķiļot to, viņai palicis slikti, kritusi, savukārt sērkociņš izraisījis nelielu ugunsgrēku.

Izvilkuši sievieti no pagraba, kāds cits mājas iedzīvotājs zvanījis ugunsdzēsējiem un ātrajai palīdzībai. Glābēji evakuējuši visu māju, un visi iedzīvotāji aizvesti uz sociālo māju.

Šī četrstāvu ķieģeļu ēka celta pirms pusgadsmita. Ēkā ir 44 dzīvokļi. Ķekavas novada dome uzreiz nodrošināja iedzīvotāju izmitināšanu pagaidu mājvietā sociālās aprūpes centrā.

"Mēs rīkojamies atbilstoši ugunsdrošības speciālistu rekomendācijām un ieteiktajai rīcībai. Mums galvenais ir gūt pārliecību, ka tehniski viss ir kārtībā un tādam mērķim tiek piesaistīts sertificēts speciālists," par notikušo stāsta Ķekavas domes priekšsēdētājs Valts Variks.

Pēc nelaimes eksperti secinājuši, ka mājas paneļi un pamati neesot bojāti un tajā varot droši dzīvot arī turpmāk.

Pēc Zolitūdes nelaimes iedzīvotāji ir kļuvuši daudz aizdomīgāki pret nepilnībām vai iespējamām nepilnībām ēkās. Daudzi sociālajos tīklos ir ievietojuši fotoattēlus vai rakstījuši par bojājumiem vienā vai otrā ēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti