Pēc ugunsgrēka Černobiļas AES aizliegtajā zonā Latvijā nekonstatē paaugstinātu radiāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs seko līdz notikumu attīstībai Ukrainā, kur  4. aprīlī Černobiļas atomelektrostacijas (AES) aizliegtajā zonā apvidū pie Volodumurivkas   ciema (Kotovskes mežniecība) izcēlās ugunsgrēks. Trešdien, 8. aprīlī, Latvijā nav konstatēts paaugstināts radiācijas līmenis, informēja Vides dienests.

Meža ugunsgrēka teritorija atrodas aptuveni 550 kilometru attālumā no Latvijas sauszemes robežas.

Trešdien, 8. aprīlī, Latvijā nav konstatēti paaugstināti radiācijas mērījumi Latvijas teritorijā. Paaugstināti mērījumi nav konstatēti arī citās Eiropas monitoringa stacijās un arī Kijevā, kas atrodas aptuveni 100 kilometrus no Černobiļas AES aizliegtās zonas.

Netālu no šīm mežu ugunsgrēku vietām atrodas trīs automātiskās radiācijas monitoringa sistēmas novērošanas punkti – arī šajos punktos šobrīd nav konstatēta paaugstināta radiācija. Visi gamma dozas jaudas mērījumi ir normas robežās.

Radiācijas drošības centrs ir sazinājies ar Ukrainas Valsts kodollietu pārvaldības komitejas Informācijas un avāriju centru un saņēmis informāciju par situāciju saistībā ar šo ugunsgrēku. Centrs turpina sekot līdzi gan Latvijas, gan Eiropas radiācijas monitoringa sistēmām, kā arī pastiprināti vērtēt pieejamo informāciju medijos.

No Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras vienotās informācijas apmaiņas sistēmas incidentiem un avārijām (IAEA USIE) vai Eiropas Kopienas agrīnās brīdināšanas un informācijas apmaiņas sistēmas (ECURIE) par esošo situāciju Ukrainā nav saņemta informācija, kas prasītu pastiprinātu uzmanību un iesaisti.

Trešdien plkst. 10.10 saņemta informācija no Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras, ka ugunsgrēks bija izplatījies 35 hektāru lielā teritorijā, šobrīd ugunsgrēka epicentrs atrodas 50 kilometrus uz Rietumiem no Černobiļas atomreaktora. Ne Kijevā, ne citur Ukrainā paaugstināti radiācijas mērījumi netiek konstatēti.

Kā liecina informācija Ukrainas valsts ārkārtas dienesta mājaslapā – kopš trešdienas plkst. 8.00 atsevišķās izolētās vietās deg zāle un meža zemākais stāvs, bet uguns neizplatās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti