Dienas ziņas

Leģendārajam Vudstokas festivālam - 50

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jelgavas Valsts ģimnāzija atgriežas mājās

Pēc trīs gadu remonta Jelgavas Valsts ģimnāzija atgriežas savā ēkā

Pēc trīs gadus ilgušiem remontdarbiem Jelgavas Valsts ģimnāzijas ēkā šoruden atkal atgriezīsies skolēni. Bet jau 15.augustā ar simbolisku gājienu jauno mācību gadu sāka ģimnāzijas pedagogi.

Jelgavas Valsts ģimnāzijas pedagogi un skolēni pēdējos trīs mācību gadus par savām mājām sauca Jelgavas pili. Nu skolotāji atkal pulcējas pie pils, lai ar atgriešanās gājienu simboliski pieliktu punktu šai skolas vēstures lappusei.

“Bija labi, bet grūti, jo bija grūti pierast gan pie augstajiem griestiem ar akustiku, gan citām telpām. Nebija tā māju sajūta,” stāsta bioloģijas skolotāja Liene Sabule.

“Šī ir mana pirmā darba diena pēc atvaļinājuma, un es gaidu, kādas būs šīs sajūtas ieiet atkal skolā. Kā tas būs, bet atkal es gribu teikt, ka ārējā čaula-telpa ir tikai ārējā čaula, viss pārējais ir mūsos. Cik mēs esam gatavi dot bērniem,” saka angļu valodas skolotāja Agita Ozoliņa.

Pārbūvētā Jelgavas Valsts ģimnāzija, kas pirmoreiz durvis vērusi 1939.gadā, skolotāju saimi pārsteidz jau ar ārējo veidolu. Skolas ēka ieguvusi pagājušā gadsimta 20.-30.gadu  funkcionālisma stilam raksturīgo silti pelēko toni, kas turpinās arī iekštelpās. Ievērojot ugunsdrošības prasības, garie gaiteņi tagad atdalīti ar durvīm, bet, pārkārtojot klašu telpas, plašāks kļuvis vestibils.

“Pilī ir savādāka sajūta, jo tā ir pils. Šeit varbūt tāda ''skolīgāka'' sajūta. Man īstenība patīk tās sienas krāsas, jo košas krāsas dažreiz var traucēt, tāpēc labāk tāds kaut kas neitrāls,” saka 10.klases skolnieces Evelīna un Agnese.

Nomainot pēckara gadu komunikācijas, nultajā stāvā, kuru pedagogi visbiežāk atceras kā vietu, kur jābrien pa ūdeni, tagad iekārtotas mūsdienīgas mājturības klases. Visās klašu telpās arī jaunās paaudzes interaktīvās tāfeles un cits mūsdienu prasībām nepieciešamais aprīkojums. Bet vislielākās pārmaiņas piedzīvojusi bibliotēka, kas tagad atrodas kādreizējās sporta zāles vietā.

“Presē 1939. gadā rakstīja, ka šī ir Latvijas modernākā skola, tad mēs arī šobrīd tā jūtamies,” saka Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece.

Skolas pārbūves projekta kopējās izmaksas ir 13,6 miljoni eiro, no kuriem nedaudz vairāk nekā seši miljoni ir ERAF finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt