Pēc traģiskā negadījuma Liepājā vairākās vietās liedz peldēties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Pēc traģiskā negadījuma, kad Liepājā noslīka 12 gadus vecs zēns, pilsētā vairākās neoficiālās peldvietās uzstādītas zīmes, kas liedz peldēties. Šādā veidā pašvaldība aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību drošībai, vienlaikus aicinot cilvēkus peldēties oficiālās peldvietās, kur strādā glābšanas dienests un ir zināma ūdens kvalitāte.

Pašlaik Liepājas pusē neesot daudz negadījumu, taču situācija Latvijas mērogā ir sarežģīta, skaidro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1. daļas komandieris Romāns Andrijauskas.

VUGD ir izvilcis jau 32 noslīkušos, desmit no tiem jūnijā.

„Glābēji vairākkārt izbraukuši uz negadījumiem, kad apgāzušās laivas un vajadzīga palīdzība uz ūdens,” stāsta Andrijauskas.

Vieglprātība un alkohols ir divi galvenie iemesli negadījumiem uz ūdens. To var apstiprināt arī Maksims, kurš uz Liepāju atbraucis no Kalnciema. Viņš parasti peldas Lielupē, taču vietās, kas jau pašam ir pazīstamas. Tas, ka bieži vien cilvēki peldas reibumā, arī nav nekas jauns. ”Piedzērušies cilvēki, jā. Viņiem ir ierasts sist pudeles. Liepājā es te neesmu manījis, bet pie mums, tur Lielupē, it īpaši dīķos, kur mēs peldamies, ziemā sit pudeles pret ledu. Es pats jau šogad esmu sagriezis kāju,” stāsta Maksims.

Liepājas pusē pašlaik nav karstākās vasaras dienas. Jūrā ūdens esot vēl pārāk auksts, tāpēc Maksima draugs Jānis labprātāk izvēlas kāpās spēlēt bumbu un vingrot. Viņš stāsta par savu pieredzi un to, kāpēc ir tik uzmanīgs: „Atbraucu uz Liepāju un pirmajā darba dienā man uz krasta apsardzes kuģa bija prakse. Mazs bērns, deviņgadīgs puika noslīka, un es viņu meklēju, tāpēc esmu Liepājā ļoti uzmanīgs ar ūdeni.”

Nesen Liepājā, Pērkones kanālā noslīka 12 gadus vecs zēns. Tagad ūdenstilpnē pie Dienvdidu fortiem, ko vietējie mēdz dēvēt par Pakaviņu, uzstādīta zīme „Peldēties aizliegts”. Liepājā pēc šī negadījuma zīmes uzstādītas vairākās vietās.

„Es nedomāju, ka šīs zīmes izvietošana pilnībā izslēgs arī turpmāk šādus negadījumus, kad bērni to darīs, bet tomēr tas ir atgādinājums vecākiem, bērniem un ikvienam peldēties gribētājiem izvēlēties pareizās vietas,” saka Liepājas domes Vides daļas speciāliste Dace Liepniece.

Ar vārdu "pareizs" Liepniece domā oficiālas peldvietas un aicina cilvēkus izvēlēties tieši tās. Liepājā tādas ir vairākas: Liepājas pludmale, kur strādā glābšanas dienests, kā arī Beberliņos. Zīmes „Peldēties aizliegts” uzstādītas arī pie Liepājas ezera, kur ir atpūtas vietas, bet joprojām nav oficiālu peldvietu.

Tikmēr oficiālajās peldvietās Liepājas pludmalē gaidāmi jaunievedumi. Speciāls aprīkojums tiek uzstādīts, lai ūdens peldes būtu pieejamas arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī tiks izvietotas jaunas tualetes.

Šogad Liepājā pirmo reizi pēc ilgāka pārtraukuma neplīvo Zilais karogs. Tas tāpēc, ka ūdenim jūrā nav bijusi izcila kvalitāte, taču tā ir pietiekami laba, lai tajā varētu peldēties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti