Pēc tiesībsarga norādījumiem Mūzikas akadēmija eksāmenu pieņems pēc saulrieta

Pakļaujoties Tiesībsarga biroja norādījumiem, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) viena reflektanta iestājeksāmens klavierspēlē pārcelts sestdien pēc saules rieta,  pastāstīja JVLMA rektors Artis Sīmanis.

Tā kā saule sestdien riet plkst.22.16, eksāmens notiks plkst.22.20.

Citi reflektanti iestājeksāmenu klavierspēlē kārtoja sestdien no plkst.10.30.

Sīmanis aģentūrai BNS paskaidroja, ka reflektants pieder Septītās dienas adventistu draudzei, kuru ticība paredz lūgšanos no piektdienas vakara saulrieta līdz sestdienas vakara saulrietam. Līdz ar to jaunietis lūdzis JVLMA atļauju eksāmenu kārtot citā dienā. Taču Ministru kabineta noteikumi paredz, ka visiem studentiem eksāmens jākārto vienā dienā un to nedrīkst pārcelt uz citu dienu, jo tas dod iespēju papildu sagatavoties pārbaudījumam.

Pēc augstskolas atteikuma pārcelt viņam iestājeksāmena laiku, jaunietis vērsies Tiesībsarga birojā, kurš pieprasījis, lai augstskola ievērotu reflektanta tiesības uz reliģisko brīvību. Līdz ar to JVLMA nolēmusi eksāmenu rīkot sestdien pēc saulrieta.

Iestājeksāmenu klavierspēlē pieņem komisija triju cilvēku sastāvā. Augstskolas rektors teica, ka tie paši cilvēki, kas eksāmenu pieņēma no rīta, to darīs arī vakarā. Tas viņiem būs virsstundu darbs, par kuru vajadzēs arī attiecīgi maksāt.

Sīmanis sacīja, ka parasti eksāmeni nenotiek sestdienās, taču šogad iestājeksāmenu sesija ir ļoti īsa - no 1. līdz 9.jūlijam, jo daudzi iesaistīti Pasaules koru olimpiādes pasākumos. Koru olimpiāde sāksies 9.jūlijā un ilgs līdz 19.jūlijam.

Taču rektors uzsvēra, ka koncerti mācību laikā bieži notiek sestdienās, savukārt maģistrantūrā mācības notiek piektdien un sestdien, jo lielākā daļa tur studējošo strādā. Viņš arī retoriski vaicāja, kā jaunietis iedomājas savu mūziķa karjeru, jo koncerti visā pasaulē regulāri notiek nedēļas nogalēs.

Uz jautājumu, vai kādreiz jau bijuši līdzīgi precedenti, Sīmanis atbildēja, ka eksāmenos augstskola ar ko tādu saskārusies pirmoreiz, taču vienreiz kamermuzicēšanas students konkursā ārzemēs pēc uzstāšanās izlozēšanas atteicies spēlēt sestdienā, kā iekritusi izloze, tā iegāžot arī savus studiju biedrus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti