Pusdiena

Pusdiena 23.03.2016

Pusdiena

Policija aiztur meklēto Briseles lidostas spridzinātāju

Pēc teroraktiem Briselē Valsts policija pastiprina patruļas Rīgā

Pēc teroraktiem Briselē policija pastiprina patruļas Rīgā

Saistībā ar Briselē notikušajiem teroraktiem Latvijas Valsts policija palielinājusi likumsargu klātbūtni trīs sabiedrības apmeklētākajās vietās Rīgā. Ņemot vērā arī Drošības policijas ieteikumu, policijas spēku klātbūtne palielināta Rīgas lidostā, autoostā un Centrālajā dzelzceļa stacijā. Nekādu incidentu līdz šim nav bijis, un likumsargu galvenā loma ir gādāt par drošības sajūtu iedzīvotājos.

Rīgas Starptautiskajā autoostā par pastiprinātām policijas dežūrām nekas neliecināja. Pie peroniem bija redzami vien divi Rīgas pašvaldības policisti. Uzrunātajiem pasažieriem gan atšķirīgi viedokļi par drošības sajūtu:

“Jā, tikko atnācu un pamanīju [policistus]. Varbūt par lidostām nedaudz bažas, nedaudz ierobežotu savu lidošanu varbūt,” saka kāda jauniete.

Cita kundze policistus pamanījusi nav: “Nē, es neredzēju nevienu policistus.”

“Kad iebraucām autoostā, tad man likās, ka ir daudz cilvēku un šī ir vieta, kur pulcējas daudz cilvēku. Ir mazliet nedrošības sajūta,” atzīst kāda sieviete.

Rīgas autoostas valdes priekšsēdētājas vietnieks Jānis Briedītis stāsta, ka ikdienā apsargiem visbiežāk jāreaģē konfliktu un zādzību gadījumi, bet viens cilvēks ikdienā seko videonovērošanas kamerās redzamajam. Autoostas monitoros saistībā ar Briseles notikumiem pasažieri īpaši aicināti bez uzraudzības neatstāt savas mantas, lai bezsaimnieka saiņi neradītu aizdomas.

Briedītis teic, ka autoostā kā objektā ar lielu cilvēku skaitu Valsts policijas pārstāvjus redz reti: “Vienīgi Drošības policija ir savu  pienākumu augstumos. Viņi vakar uzreiz pēc tā notikuma bija atskrējuši un deva rekomendācijas. Līdz ar to arī mēs paši reaģējam. Mums ir savas instrukcijas apsardzei, kas ir jāievēro terorisma draudu gadījumā. Mums arī bijušas apmācības. (..) Ne vienmēr policija ir tik atsaucīga. Es arī saprotu, ka policijai resursu pietrūkst, bet, ņemot vētrā, ka mēs esam kritiskās infrastruktūras objekts, to atsaucību mēs gribētu lielāku.”

Kā skaidro Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, apdraudējuma līmenis Latvijā arvien saglabājas zems. Tomēr palielināt policijas spēku klātbūtni Rīgas autoostā, lidostā un dzelzceļa stacijā nolemts, lai iedzīvotājos radītu drošības izjūtu.

“Ārpus Rīgas mums pagaidām nav. Pašlaik ir runa par trīs objektiem, kur ir iedzīvotāju koncentrācija. Bet, ja tas būs nepieciešams, būsim gatavi reaģēt uz dažādām situācijām. Ja kādam iedzīvotājam būs kādas aizdomas, var vērsties pie jebkura policijas darbinieka un izteikt bažas. Šīs bažas un nedrošība ir apkārt, un tas ir jūtams,” saka Ķuzis.

Drošības policijas kapacitāte patlaban ir atbilstoša, lai Latvijā reaģētu uz terorisma draudiem. Taču likumsargu kapacitāti nepieciešams palielināt, un tam vajadzīgi kompleksi pasākumi un papildu finansējums visā iekšlietu sistēmā. Tā ziņu aģentūrai LETA izteicies iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti