Rīta Panorāma

Augusta sākumā festivāls Laba Daba Ratniekos

Rīta Panorāma

Mūziķei Anitai Intaitei iznāk dziesma un klips «Nepieradinātā»

Intervija ar veselības ministri Ilzi Viņķeli

Pēc sūdzībām par Rēzeknes ārstu ministre vēlas insulta vienību auditu un attālinātas konsultācijas mediķiem

Reaģējot uz situāciju Rēzeknes slimnīcā, kur par ārstu Georgiju Tihonovu saņemtas vairākas sūdzības, veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”) vēlas veikt insulta vienību auditu un nodrošināt ārstiem reģionos iespēju konsultēties ar mediķiem universitāšu slimnīcās.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Viņķele sacīja, ka šis gadījums iezīmē vairākas problēmas, tostarp saistībā ar speciālistu pieejamību reģionos.

“Tas būtu viens no problēmu cēloņiem, jo, ja par ārstu ir atkārtotas sūdzības līdz pat ierosinātām lietām Veselības inspekcijā, tad šādam ārstam nebūtu jāstrādā. Acīmredzot cita viņa vietā nav un slimnīca izvēlējusies šo ārstu paturēt,” sacīja ministre.

Tāpat viņa norādīja uz problēmu, cik ātri ir iespējams anulēt ārsta profesionālās darbības sertifikātu, ja tiek pierādīts, ka viņš bijis nolaidīgs un neprofesionāls. Pašlaik pie šī jautājuma strādā Veselības ministrija un ārstus pārstāvošā biedrība.

Viņķele arī norādīja uz Veselības ministrijas veikto insulta vienību auditu, kura rezultāti nav bijuši izcili. “Šis gadījums mani ir mudinājis rīkoties sekojoši: darām pēcauditu vēlreiz un kopā ar profesionālām organizācijām meklējam risinājumus,” sacīja ministre.

Viņasprāt, būs vairāk jārunā par attālinātu pakalpojumu konsultāciju izmantošanu. Proti, ja ārstam reģionā ir neskaidrības, viņam būs pieejamas konsultācijas ar universitāšu slimnīcu speciālistiem cauru diennakti visas nedēļas garumā.

Veselības inspekcija norāda, ka vēl nav saņēmusi tuvinieku iesniegumu, par palīdzības nesniegšanu, taču pārbaudi jau sākusi pēc savas iniciatīvas.

"Veselības inspekcijas Latgales nodaļa bija Rēzeknes slimnīcā un no slimnīcas ir paņemtas slimības vēstures kopijas. Esam saņēmuši arī ziņojumu no Rēzeknes slimnīcas valdes par lietas izmeklēšanu. Tagad mēs paši veicam pārbaudi, analizējam slimības vēstures, lai saprastu, kur bijusi kļūda," teica Veselības inspekcijas vadītāja vietniece Anita Slokenberga.

KONTEKSTS:

Par Rēzeknes slimnīcas ārsta Georgija Tihonova saņemtas vairākas sūdzības, kuras vērtē Veselības inspekcija.

Pirms vairākiem gadiem Saukānu ģimenes tēti un vīru ar infarktu Rēzeknes slimnīcā neuzņēma vispār. Pēc notikušā ārstam bija jānoklausās kurss kardioloģijā. Tiesvedība par notikušo turpinās. Savukārt šogad vasarā Daugavpils slimnīcā insults konstatēts pacientei, kurai Tihonova dežūras laikā arī ieteikts doties mājās.

Pēc šī gadījuma nolemts Tihonovu atstādināt no pienākumu pildīšanas, kamēr tiek pārbaudīti attiecīgie gadījumi. Rēzeknes domē, kas ir slimnīcas kapitāldaļu turētāja, uzskata – daudzās sūdzības liecina, ka darba attiecības ar viņu jāpārtrauc vispār.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti