Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Aiztur augstu policijas amatpersonu

Pēc skandāliem policija varētu atteikties no autobāzes uzturēšanas pašu spēkiem

Valsts policijas Materiāli tehniskās un mantiskās apgādes biroja priekšnieka Armanda Možeiko aizturēšanu aizdomās par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu policijas šefs Ints Ķuzis sauc par ārkārtēju gadījumu. Viņš pieļauj, ka, ņemot vērā skandālus, kādi bijuši autobāzē, policija no tās varētu atteikties.

Valsts policijas Nodrošinājuma pārvaldes Materiāli tehniskās un mantiskās apgādes biroja priekšnieka Armanda Možeiko darbība vairākkārt nonākusi mediju uzmanībā. Skaļākais no skandāliem – 2016. gada auto piegādes līgums, kurā atklājās, ka policija saņēmusi izmešu normām neatbilstošus spēkratus. Toreiz uz disciplinārlietas laiku Možeiko jau tika atstādināts. Šoreiz viņu aizturējis Iekšējās drošības birojs IDB).

“Viņš tiek turēts aizdomās par to, ka, būdams atbildīgs par materiāli tehnisko nodrošinājumu Valsts policijā, viņš pretēji dienesta interesēm izmantoja Valsts policijas resursus savu personisko interešu īstenošanai, tajā skaitā nodarbinot tiešajā pakļautībā esošos trīs darbiniekus. Šīs pretlikumīgās darbības tika darītas ilgstošā laika periodā, tādējādi nodarot būtisku kaitējumu policijai,” norādīja IDB priekšnieka palīdze Diāna Petersa.

Ko tieši Možeiko licis darbiniekiem darīt, birojā neatklāj. Patlaban viņam piemērots aizdomās turamā statuss par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un dienesta viltojumu. Līdz ar viņu birojs aizturējis vēl trīs policijas darbiniekus, pret kuriem sākts kriminālprocess par krāpšanu.

Lai gan sākotnēji Možeiko bijis apcietināts, pēc drošības naudas iemaksas viņš ir atbrīvots, tomēr viņam piemērota virkne citu drošības līdzekļu, no kuriem viens ir aizliegums ieņemt amatu.

Valsts policijas šefs Ints Ķuzis to sauc par ārkārtas gadījumu un jau atstādinājis gan Možeiko, gan viņa priekšnieku Intu Žukovski.

Ķuža ieskatā, Možeiko vairs nav vietas dienestā: “Ja viņš pārkāpj likumu, viņš var tikt brīdināts. Bet, ja tas nenāk par labu un cilvēks ir nostājies uz cita ceļa, lūk, šis ir iznākums! Tāpēc mēs izvērtēsim šo situāciju, lai saprastu precīzi un mērķtiecīgi, lai saprastu, kas ir noticis un kāpēc šāda situācija varēja notikt.” Arī Valsts policijā sākta dienesta izmeklēšana. 

Pats Ķuzis gan nedomā, ka pēc skandāla atkāpties nāktos arī viņam: “Šinī brīdī es neredzu, ka man būtu jāuzņemas atbildība par Možeiko kungu, jo viņš ir amatpersona ar lielu izdienu, lielu atbildības nastu. Ja viņš ir izvēlējies to, tad ir jautājums par darba organizāciju un personisko atbildību.”

Valsts policijā gan pieļauj, ka, ņemot vērā iepriekš izskanējušos skandālus policijas autobāzē, nākotnē Valsts policija no tās uzturēšanas varētu atteikties, nododot šo funkciju privātām kompānijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti