Pēc skandāla profesors Vilks atzīst – avotu izvēlei vajadzēja būt plašākai

Uzstājoties biedrības “Asociācija ģimene” konferencē, kuras rīkošanai piešķirto finansējumu Norvēģija atprasījusi atmaksāt un kur pausta nepārbaudīta informācija, avotu izvēlei būtu jābūt plašākai, paziņojumā medijiem atzīst kriminologs, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskās fakultātes dekāns Andrejs Vilks.

Augusta sākumā viens no vadošajiem Norvēģijas laikrakstiem "Dagbladet" publicējis rakstu ar pievienotu video ar nosaukumu “kā profesors Andrejs Vilks ieguva Norvēģijas nodokļu naudu, lai izplatītu Krievijas melu propagandu". Tajā citēts arī Andris Vilks, kurš paudis viltus informāciju par dzimumaudzināšanas metodēm Norvēģijā.

Šādus izteikumus Vilks paudis biedrības “Asociācija ģimene” konferencē, kas rīkota par Norvēģijas naudu, ko tā pieprasījusi atmaksāt. Lielāko daļu šīs summas gan samaksājuši Latvijas nodokļu maksātāji.

Nu paziņojumā medijiem Vilks skaidro, ka sākotnēji viņam bijušas šaubas par to, vai kriminoloģiskā pieeja varētu būt noderīga konferences pamatproblēmas risināšanā: “Vienīgā, ko es spēju piedāvāt kā savu iespējamo perspektīvo uzstāšanās tēmu, bija saistīta ar ģimeņu kā sociālo struktūru transformāciju, ar mūsdienu ģimeņu funkciju izmaiņām.”

Gatavojoties konferencei, Vilks esot uzgājis “materiālus, kuri mani kā kriminologu īpaši satrauca”. “Tie parādīja atsevišķas atšķirīgas tendences un formas dzimumaudzināšanas kontekstā. Klausītāju uzmanībai tika piedāvātas tēzes, kuras atspoguļoja citādas metodes un līdzekļus dzimumaudzināšanā, dzimumu līdztiesības veidošanā, kā arī atsedza pašreizējo dzimumekscesu stāvokli un tendences,” norāda Vilks.

Vienlaikus RSU Juridiskās fakultātes dekāns atzīts, ka “darba pētnieciskā dimensija būtu ieguvusi, ja avotu izvēle būtu plašāka”.

“2013.gadā izmantotie informācijas avoti no šīsdienas skatu punkta Ukrainas, hibrīdkara un viltus ziņu kontekstā būtu jāvērtē korektāk un citādāk – augusi ir visas sabiedrības izpratne par tiem,” norāda Vilks.

Arī RSU piektdien, 11. augustā, paudusi oficiālu viedokli par profesora Vilka uzstāšanos, vietnē "Twitter" paziņojot:


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti