Pēc skandāla ar inficētajām asinīm no amata atstādina Asindonoru centra direktori

Veselības ministre Anda Čakša no amata uz pārbaudes laiku atstādinājusi Valsts asinsdonoru centra (VADC) direktori Ivetu Ozoliņu, jo pret viņu ierosināta disciplinārlieta.

Par to informēja VADC preses sekretāre Zane Mousavi.

Disciplinārlieta pret VADC direktori Ozoliņu ierosināta par iespējamu amata pienākumu nekvalitatīvu pildīšanu. Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijai jāiesniedz atzinums veselības ministrei līdz nākamā gada 16.janvārim.

Intervijā LTV "Panorāma" Čakša paskaidroja, ka nav apmierināta ar to, kādā veidā tiek informēti cilvēki, kuri, iespējams, ir inficēti ar C hepatītu. Tāpat ir jāvērtē, kā notiek donoru nodoto asiņu pārbaude.

Veselības ministrija (VM) pārbaudīs VADC atbildīgo darbinieku rīcību saistībā ar ministrijas doto uzdevumu izpildi attiecībā uz nepieciešamo pasākumu īstenošanu, lai apzinātu pacientus, kuri varētu būt saņēmuši iespējami inficētus asins komponentus, un nodrošinātu viņiem nepieciešamo medicīnisko aprūpi, informē VM.

Iepriekš Latvijas Radio ziņoja, ka VADC nosūtījis 195 brīdinājuma vēstules slimnīcām, ka viņu pacientiem, iespējams, var būt pārlietas ar C hepatītu potenciāli inficēta donora asinis.

Atklājoties, ka veca testēšanas iekārta palaidusi garām vāji pozitīvus rezultātus uz vīrushepatītu, VADC pēdējā gada laikā nosūtījis slimnīcām 195 brīdinājuma vēstules, ka viņu pacientiem, iespējams, var būt pārlietas ar C hepatītu potenciāli inficēta donora asinis.

Vēlāk speciāli sasauktajā preses konferencē VADC direktore Iveta Ozoliņa norādīja, centrs ar jauno tehnoloģiju konstatējis, ka 25 pastāvīgajiem donoriem ir C hepatīts, kas savukārt rada risku, ka tie asins komponenti, kas izsniegti slimnīcām, varētu būt inficēti. Līdz ar to pastāv bažas, ka asins pārliešanas rezultātā inficējušies arī tie pacienti, kuriem šīs inficētās asinis pārlietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti