Pēc saslimšanas ar Covid-19 vakcinācijas sertifikāta darbību apturēs uz septiņām dienām

Iedzīvotājam saslimstot ar Covid-19, turpmāk vakcinācijas sertifikāta darbība tiks apturēta uz laiku līdz septītajai dienai pēc laboratorijā veikta RNS testa pozitīva rezultāta. To paredz grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Vakcinācijas sertifikāta darbība tiek apturēta uz laiku līdz septītajai dienai, skaitot no Covid-19 testēšanas parauga ņemšanas datuma. Tas nozīmē, ka, piemēram, ja paraugs laboratorijā ir paņemts 1. februārī plkst.12 un tas ir bijis pozitīvs, vakcinācijas sertifikāta darbība atjaunojas 8. februārī plkst. 12. 

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos ir veikti, jo saskaņā ar jaunākajām Eiropas Slimību profilakses centra rekomendācijām un vajadzību nodrošināt darba nepārtrauktību stratēģiski svarīgajās nozarēs, ir samazināts laika posms, kas cilvēkam jāpavada izolācijā vai mājas karantīnā.

“To mēs redzam jau – tiklīdz omikrons tika konstatēts, tika novēroti šie saslimušie, viņu kontaktpersonas, ņemot iztriepes un sekojot līdzi, cik daudz konstatējam vīrusa kopijas elpceļos un cik ilgi.

Omikrona gadījumā tas dod vieglākus simptomus un ātrāk atbrīvojamies no šī vīrusa.

Tāpēc tik garš saslimušo izolācijas periods nav nepieciešams,” skaidroja Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.

Iepriekš vakcinācijas sertifikāta darbība tika apturēta uz laiku līdz 11. dienai pēc pozitīva Covid-19 testa rezultāta, kas radīja iedzīvotājiem neērtības, ja atbilstoši ārsta izvērtējumam pacienta darbnespējas lapa tika noslēgta ātrāk un viņš varēja atgriezties darbā, skaidroja NVD. 

Vienlaikus darba devēji tiek aicināti ņemt vērā, ka arī turpmāk iespējami gadījumi, kad ārsts, izvērtējot pacienta veselības stāvokli, izolācijas pārtraukšanu un iespējas atsākt pildīt darba pienākumus, ir pieņēmis lēmumu slēgt darbnespējas lapu ātrāk, nekā atjaunojas vakcinācijas sertifikāta darbība. Šajos gadījumos ieteicams izvērtēt darbinieka iespējas atsākt darbu, pamatojoties uz ārsta veikto izvērtējumu un noslēgto e-darbnespējas lapu, norādīja NVD.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt