Panorāma

Deglava pārvadu slēgs rīt 5.00

Panorāma

Ukraiņu valodu Ukrainā nosaka par obligātu

Rekomendēs nepiešķirt pielaidi A. Gobzemam

Pēc sarunas ar SAB Gobzems apšauba pielaides valsts noslēpumam saņemšanu 

Saeimas deputātam Aldim Gobzemam, kura pielaides piešķiršana darbam ar valsts noslēpumu prasīja papildu laiku, tuvojas noslēgumam un tiks dota rekomendācija pielaidi nepiešķirt. Tā pēc Satversmes aizsardzības biroja (SAB) apmeklējuma Latvijas Televīziju informēja deputāts.

Tā kā SAB darbinieki sarunas laikā neesot stādījušies priekšā, tad Gobzems neesot parakstījis nekādus dokumentus, kas liegtu izpaust informāciju. Saskaņā ar deputāta teikto pielaide viņam varētu tikt atteikta vairāku iemeslu dēļ, kuriem neesot saistības ar valsts noslēpumu.

Ja pielaide tiks atteikta, Gobzems nolēmis publiskot atteikuma gadījumā saņemtos dokumentus un lēmumu pārsūdzēt.

“Esmu pārliecināts, ka Latvijas sabiedrība agrāk vai vēlāk, un šajā gadījumā agrāk, uzzinās pilnīgi precīzi pamatojumu, jo tas nevar apdraudēt Latvijas sabiedrību,” sacīja Gobzems.

KONTEKSTS:

Pielaidi valsts noslēpumam aizvien gaida četri ministri. Valsts drošības iestāžu veikto pārbaužu rezultāti varētu būt zināmi tuvākās nedēļas laikā.

Gobzemam pielaide valsts noslēpumam bija viens no izšķirošajiem jautājumiem, mēģinot pēc 13.Saeimas vēlēšanām izveidot valdību. SAB lēsa, ka viņa izvērtēšana pielaides saņemšanai varētu ieilgt. Savukārt Gobzems mudināja mainīt kārtību pielaides saņemšanai valsts augstākajām amatpersonām, krietni atvieglojot tās piešķiršanu.

Gobzemam gan neizdevās izveidot valdību. Neilgi pēc tam uzvirmoja konflikti partijā “KPV LV”, no kuras Gobzems tika ievēlēts Saeimā, un viņam nācās pamest gan partiju, gan frakciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti