Pēc salmonelozes uzliesmojuma PVD publisko sarakstu ar visiem «Kindercatering» ēdinātajiem dārziņiem

Ņemot vērā, ka ne visi bērnudārzi, kuros konstatēta bērnu saslimšana ar salmonelozi, ir informējuši vecākus par notikušo, Pārtikas un veterinārais dienests publiskoja visu bērnudārzu sarakstu, kuriem ēdināšanas pakalpojumus nodrošina uzņēmums SIA “Kindercatering”, tostarp bērnudārzus, kuros konstatēta saslimšana.

Provizoriskā informācija* par izglītības iestādēm, kurām ēdieni piegādāti no SIA “Kindercatering”

** saskaņā ar SPKC informāciju uz 15.09.2016.       

Visticamāk, tieši no jēlām olām gatavotā majonēze izraisījusi saslimšanu ar salmonelozi Rīgas bērnudārzos. To pieļauj Slimību profilakses un kontroles centrā tādēļ, ka saslimuši bērni tikai tajos dārziņos, kuros 1.septembra launagā ēsti salāti ar majonēzi.  

Slimību profilakses un kontroles centrā pieļauj, ka saslimušo skaits varētu palielināties.  

Pārtikas un veterinārais dienests informāciju par četru bērnu iespējamu saslimšanu ar salmonelozi no Slimību profilakses un kontroles centra saņēma 12. septembra pēcpusdienā un, lai gan tobrīd nebija noskaidrots nedz saslimšanas avots, nedz zināms, ka saslimuši bērni arī citos šī uzņēmuma apkalpotos bērnudārzos, nekavējoties veica pārbaudi uzņēmumā SIA “Kindercatering”.

Pārbaudē PVD konstatēja higiēnas prasību pārkāpumus - netīras grīdas, bojātu virtuves sienu un griestu apdari, logus bez aizsargsietiem, bojātu virtuves aprīkojumu, kas var radīt pārtikas piesārņojumu, konstatēti arī personāla higiēnas prasību pārkāpumi, piemēram, virtuves personāls bez galvassegām. 

Konstatēti produkti, kuriem beidzies derīguma termiņš.

Lai gan uzņēmums apgalvoja, ka veic regulāru temperatūras kontroli ēdienu uzglabāšanas, gatavošanas un atdzesēšanas laikā, tas nevarēja uzrādīt nevienu temperatūras mērierīci.

Normatīvie akti neļauj izglītības iestāžu audzēkņu ēdināšanā izmantot iepriekšējā dienā sagatavotu, uzsildītu pārtiku, taču PVD uzņēmumā konstatēja panētu vistas gaļu, kuru bija plānots sildīt nākamajā dienā.

13. septembrī, saņemot informāciju par aizvien jauniem saslimšanas gadījumiem citos Rīgas bērnudārzos, kurus apkalpo viens un tas pats ēdināšanas uzņēmums, Pārtikas un veterinārais dienests devās uz uzņēmumu atkārtoti, lai noņemtu paraugus laboratoriskai izmeklēšanai. Uzņēmuma darbība tika apturēta.

Trešdien, 14. septembrī, lai bērnudārzu bērni saņemtu drošu pārtiku, SIA “Kindercatering” savu darbību pārcēla uz citām telpām un ēdienu sagatavošana pirmsskolas izglītības iestādēm notika nepārtrauktā Pārtikas un veterinārā dienesta uzraudzībā, izslēdzot no ēdienkartes potenciāli bīstamos produktus – olas, vistas gaļu un cūkgaļu.

Par konstatētajiem pārkāpumiem ir uzsākta administratīvā lietvedība. Lēmums par piemērojamo sodu tiks pieņemts pēc tam, kad būs saņemti laboratorisko izmeklējumu rezultāti.

Pārtikas un veterinārā dienesta Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova  Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” atzina, ka bieži vien PVD pārbaudēs atklāj elementāro higiēnas prasību neievērošanu.

“Tā ir klasiska lieta, prasības nav mainījušas gadu desmitiem,” uzsvēra Marčenko. 

Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta vadītāja pienākumu izpildītāja Inga Birzniece raidījumam norādīja, ka ministrija plāno par ES fondu līdzekļiem apmācības skolu ēdināšanas uzņēmumiem par šīm prasībām, un informēs par tām pašas skolas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti