Pēc saindēšanās ar metadonu smagā stāvoklī slimnīcā nonāk bērns; vecāki aizturēti

Otrdien, 20.jūnijā, pēc metadona iedzeršanas smagā stāvoklī slimnīcā nogādāts trīs gadus vecs zēns, vēsta Valsts policija.

Sākotnējās ziņas liecina, ka bērna vecāki šo medikamentu lietojuši, lai ārstētos no narkotiku atkarības. Nelaime notikusi, jo viņi to bija atstājuši dēlam pieejamā vietā. Pēcāk paši vecāki izsaukuši mediķus. Savukārt policija vēlāk aizturēja bērna vecākus un sākusi kriminālprocesu.

Cietušais puisītis šobrīd smagā stāvoklī atrodas slimnīcā, un ārsti cīnās par viņa dzīvību.

Likumsargi ziņu par nelaimi saņēma otrdien plkst. 16.03. „Ātrās palīdzības” mediķi ziņojuši, ka kādā dzīvoklī Olainē atrasts zēns, kas saindējies ar metadonu. Kad policija ieradusies notikuma vietā, tad vecāki bija aizgājuši no dzīvokļa. Tikai vēlāk – 23.30 – policisti turpat, Olainē aizturēja 1988.gadā dzimušo bērna māti un ap diviem naktī – 1990. gadā dzimušo bērna tēvu.

Policija noskaidrojusi, ka vecāki ārstējušies no narkotiku atkarības, tāpēc viņi lietojuši metadonu. Taču kādā brīdī viņi glāzi ar medikamenta paliekām bija atstājuši istabā bērnam pieejamā vietā. Brīdī, kad bērns bija atstāts istabā viens, viņš glāzi atradis un izdzēris tās saturu. Vecāki, kuri tobrīd atradušies citā istabā, izdzirdējuši bērna rīstīšanos. Ienākot istabā, viņi pamanījuši, ka bērns kļuvis zils un izsaukuši mediķus.

Abi vecāki jau iepriekš vairākas reizes sodīti par zādzībām, kā arī par narkotiku lietošanu.

Šajā ģimenē audzis vēl viens bērns – trīs mēnešus vecs zīdainis. Ņemot vērā notikušo, bāriņtiesa viņu ir nogādājusi bērnu aprūpes namā.

Policija ir sākusi kriminālprocesu, un par bērna atstāšanu bez uzraudzības un nostādīšanas smagā situācijā, kad tas atrodas dzīvībai bīstamā stāvoklī, vecākiem draud ieslodzījums līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai arī piespiedu darbs vai naudas sods.

Abas aizturētās personas šobrīd atrodas izolatorā un ceturtdien, 22.jūnijā, tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti