Pēc saindēšanās ar metadonu mazs bērns smagā stāvoklī nonāk slimnīcā; vecāki aizturēti

Ceturtdien, 17.augustā, pēc metadona iedzeršanas slimnīcā smagā stāvoklī  nogādāts divus gadus vecs zēns. Šobrīd Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka bērna vecāki šo medikamentu lietojuši, lai ārstētos no narkotiku atkarības, un neparūpējās, lai šis preparāts neatrastos bērnam brīvi pieejamā vietā. Policija aizturēja bērna vecākus.  

Ceturtdien ap pulksten 5.45 no rīta Valsts policija saņēma informāciju no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta par to, ka kādā dzīvoklī Rīgā konstatēts, iespējams, ar metadonu saindējies mazgadīgs bērns, kuram tika konstatēta klīniskā nāve, taču pēc veiksmīgas reanimācijas bērns smagā stāvoklī tika nogādāts slimnīcā turpmākai aprūpei. Mediķu palīdzību bija izsaukuši bērna vecāki, informēja policija.

Jau tajā pašā dienā Valsts policija aizturēja bērna vecākus - 1978.gada dzimušo bērna tēvu un 1979.gadā dzimušo bērna māti, kuri jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā par narkotiku lietošanu un zādzībām.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētās personas ārstējušās no narkotiku atkarības, tāpēc viņiem bijusi nozīmēta metadona programma. Lai mazinātu tieksmi pēc narkotikām, viņiem lietošanai mājās bijis izrakstīts šis stiprais medikaments.

Pēc sākotnējās informācijas vecāki viegli pieejamā vietā bija atstājuši pudeli ar metadonu. Naktī, kad abi vecāki gulēja, bērns bija atradis pudeli ar metadonu un izdzēris tās saturu. Bērna māte, izdzirdot, ka bērns sāka dīvaini elpot, pamodināja bērna tēvu, kurš ieraugot, ka bērns kļuvis pavisam bāls, uzsācis bērnam mākslīgo elpināšanu un izsaucis mediķus.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess par tādas personas apzinātu atstāšanu bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējas saglabāt sevi mazgadības dēļ, ja vainīgajam bijusi iespēja sniegt cietušajam palīdzību un bijis pienākums rūpēties par viņu vai arī vainīgais pats viņu nostādījis dzīvībai bīstamā stāvoklī. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Piektdien tiesai lūgts lemt jautājumu par drošības līdzekļa – apcietinājuma piemērošanu bērna vecākiem.

Cietušais bērns šobrīd smagā stāvoklī atrodas slimnīcā, par notikušo Valsts policija informējusi bāriņtiesu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti