Dienas ziņas

Sāk akciju «Bērnam droši»

Dienas ziņas

Rīgas zoodārzā – bruņrupuču svēršana

Pēc rekonstrukcijas atklāts Tukuma tiesu nams

Pēc rekonstrukcijas atklāts Tukuma tiesu nams

Ceturtdien, 29.augustā, pēc rekonstrukcijas atklāts Zemgales rajona tiesas Tukuma tiesu nams. Gandrīz divus gadsimtus senās ēkas pārbūve kopā ar no jauna uzbūvēto piebūvi ļaus tiesai turpmāk nodrošināt visu funkciju izpildi atbilstīgi prasībām.

Līdzās 1882. gadā būvētajam Tukuma tiesu namam pagājušā gada martā tika ielikts pamatakmens 560 kvadrātmetru lielas piebūves celtniecībai. Ceturtdien Tukuma tiesu nama vēsturē  pāršķirta jauna lappuse.

Jaunā ēka atbilst visām tiesu nama prasībām. Tajā izbūvēts arī izolators konvojētām personām un telpa konvoja vajadzībām. Tādējādi pirmoreiz tiesu nama vēsturē  nekrustosies apsūdzēto un tiesas apmeklētāju ceļi. Arī tiesu zālēs publiskā zona nodalīta no dienesta zonas.

Turklāt tagad Tukuma tiesu namā  būs par vienu tiesas zāli vairāk.

Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja vietniece Adrija Kasakovska atzina, ka “šobrīd  jau ir arī tā, ka ir nedaudz mainījies process, un diezgan daudzas lietas var tikt izskatītas rakstveida procesā, un līdz ar to seši, septiņi tiesneši un četras tiesu zāles ir pilnīgi pietiekami”.

Lietu izskatīšanas termiņu ziņā Tukuma tiesa jau pašlaik esot zem vidējā līmeņa valstī, bet tiesas zāļu skaita palielināšana zināmā mērā to vēl paātrināšot.

“Tiesnesim, nozīmējot lietu izskatīšanai, nav jāsaskaņo ar pārējiem un jāskatās, vai tiešām tā tiesas zāle ir brīva, kad viņš varētu skatīt,” skaidroja Adrija Kasakovska.

Zemgales rajona tiesas atrodas septiņos novados, un tikai daļu no tām varot saukt par mūsdienīgām un modernām.

Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja Līga Ašmane norādīja, ka gan Ogrē, gan Bauskā tiesa atrodas vienā ēkā ar Valsts policiju, Bauskā tiesas ēka tiks renovēta un siltināta un nākamgad iegūs vismaz jaunu ārēju veidolu.

Tomēr pilnībā panākt lietu izskatīšanu saprātīgos termiņos tikai ar tiesu namu modernizāciju vien nevarēšot. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) norādīja, ka situāciju izmainīt esot iespējams piecu gadu laikā.

“Ļoti svarīgs ir prokuratūras darbs. Ja mēs visi koncentrēsimies un sakārtosim mūsu prokuratūru, tad 95% darba būs paveikts. Jau kopš valdības darba sākuma mēs analizējam, kādi auditi ir veikti. Gan starptautiskas organizācijas, gan Valsts kontrole, gan juristi ir veikuši analītisku darbu. Mēs to apkopojam un analizējam, kuras ir tās vietas, kur šobrīd jāpieliek vislielākās pūles,” norādīja ministrs.

Rekonstruētās tiesas ēkas atklāšanas pasākuma piedalījās arī Valsts prezidents Egils Levits.

 

“Ja cilvēkam labi sēž uzvalks, tad viņš jūtas labi un var labi strādāt. Man jāsaka, ka ar ēku ir līdzīgi. Ja ēka un telpas ir piemērotas, tad tu jūties labi. No rīta aizej priecīgs uz darbu un sāc darīt uzdoto. Tādēļ ir ļoti svarīgi, lai arī darba vide būtu piemērota darbam. Tiesnešiem šī darba vide ir specifiska, un tādēļ arī ēkai ir jābūt specifiskai, piemērotai tiesnešu darbam,” pasākumā pauda prezidents.

Viņš arī atgādināja par tiesu sistēmas reformām un norādīja, ka, “ja mēs atrodam pareizu taisnīgo procedūru, kādā veidā spriež tiesu, tad tas ir ilgstoši. Savukārt, ja mēs uzbūvējam šādu ēku vai organizējam tiesnešu darbu, tad ir pastāvīgi jāskatās, vai nevajag kaut ko pielabot, attīstīt. Šīs ir pastāvīgās reformas”.

Zemgales rajona Tukuma tiesu nama  rekonstrukcija un piebūves būvniecība izmaksājusi 2,663 miljonus eiro ( ar PVN), un tas ir viens no trim pagājušajā gadā aizsāktajiem projektiem.

Projekta pasūtītājs un finansētājs ir valsts akciju sabiedrība “Tiesu namu aģentūra”, kas gandarīta gan par projekta kvalitāti, gan par tā īstenošanu noteiktajā termiņā. Projektu īstenoja būvnieku pilnsabierība “Velve un Campaign”.  Projekts tika plānots un īstenots sarežģītos apstākļos, nepārtraucot tiesas darbu un netraucējot blakus esošās Tukuma mūzikas skolas darbu, paziņojumā medijiem norādīja “Tiesu namu aģentūra”.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti