Panorāma

Lidmašīnas piespiedu nosēdināšana uzskatāma par valsts terorismu

Panorāma

Aptur gaisa satiksmi starp Latviju un Baltkrieviju

Mediķes pašnāvību izmeklē gan policija, gan slimnīca

Pēc RAKUS mediķes pašnāvības slimnīca izvērtēs vairāku darbinieku iesniegumus par neveselīgu darba vidi

Traģēdija satricinājusi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) kolektīvu. Kāda Rehabilitācijas klīnikas darbiniece izdarījusi pašnāvību. Notikušo izmeklē gan policija, gan pati slimnīca, jo administrācijā saņemts vairāku darbinieku iesniegums par neveselīgu darba vidi kolektīvā, kurā strādāja mirusī. 

Mediķe RAKUS strādāja vairāk nekā astoņus gadus. Viņas darbs bija saistīts ar pacientu rehabilitāciju. Pašnāvība izdarīta laikā, kad darbiniecei bija darba nespējas lapa. 

RAKUS ārstniecības direktore Ilze Pučkure par notikušo sacīja: “Mēs esam ļoti apbēdināti, jo ir noticis tiešām smags trieciens gan mūsu slimnīcai, gan darbiniekiem, īpaši Rehabilitācijas klīnikas kolēģiem. Mēs vēlamies izteikt dziļu līdzjūtību tuviniekiem saistībā ar šo traģisko notikumu.”

Taču darbinieces nāvi izmeklē ne vien policija, bet arī slimnīca. Administrācijā saņemts vairāku viņas kolēģu iesniegums par to, ka nodaļā valda neveselīga atmosfēra un ir grūti strādāt. 

“Ir izveidota izmeklēšanas grupa, un notiek intervijas ar darbiniekiem, lai noskaidrotu notikušo. Paralēli policija veic izmeklēšanu par notikušo (..) Signāli ir saņemti par neveselīgu darba vidi, un mēs cenšamies to arī noskaidrot,” norādīja  Pučkure. 

Neviens darbinieks uz izmeklēšanas laiku nav atstādināts. 

“Ir saņemta vēstule, iesnieguma veidā, uz kuru mēs reaģējam administratīvi un skaidrojam šo situāciju. Jo saistīt kādu cilvēku ar otra cilvēka suicīdu, to var tikai kompetenta iestāde. Mēs varam tikai konstatēt faktus, vai ir bijusi neveselīga darba vide un kādas ir pazīmes par izteiktajiem faktiem,” atzīmēja Pučkure.

Mirušās ģimene slimnīcas palīdzību nav lūgusi. Arī nodaļā pagaidām tikai tiek apzināts, kāda palīdzība būtu vajadzīga. 

Pučkure skaidroja: “Esam veikuši pārrunas ar visiem šīs klīnikas darbiniekiem, pagājušajā nedēļā bija sanāksme, kur iesaistījās arī pārstāvji no vadības grupas. Un klīnikas darbiniekiem ir izteikts atbalsts, lūgta darbinieku iesaiste, kāda palīdzība ir nepieciešama. (..) Ārstniecības personas, īpaši mediķi, ir tieši tie, kas ir ilgstoši strādājuši. Ir bijusi fiziska slodze un psiholoģisks spiediens. Arī emocionālā slodze.”

Mediķu pašnāvības Latvijai nav raksturīgi. Taču  ir vairāki gadījumi, kad ārsti miruši darba vietās, saasinoties paša veselības stāvoklim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt