Panorāma

«Dienas Biznesam» par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods

Panorāma

«Gājiens nākotnei» pulcē simtiem jauniešu

Sigulda lauž līgumu ar SIA «Baltic Restaurants Latvia»

Pēc PVD konstatētajām higiēnas problēmām Sigulda lauzīs līgumu ar izglītības iestāžu ēdinātāju

Siguldas novada pašvaldība nolēmusi lauzt līgumu ar bērnudārzu un skolu ēdinātāju SIA „Baltic Restaurants Latvia” pēc tam, kad  Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis, ka uzņēmums ne visur ievērojis higiēnas prasības.

ĪSUMĀ:

Piektdien, 20. septembrī, “vadības sanāksmes laikā ir pieņemts lēmumus lauzt līgumu ar SIA "Baltic Restaurants Latvia", kura sniedz ēdināšanas pakalpojumus visās pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs un četrās skolās”, paziņojumā medijiem informēja pašvaldība.

Lēmums pieņemts pēc PVD jaunākās informācijas par noņemto analīžu rezultātiem ēdināšanas blokos, kā arī par atkārtotiem PVD aizrādījumiem minēto izglītības iestāžu ēdināšanas blokos, norādīja Siguldas pašvaldība.

20. septembrī PVD informēja, ka līdz šim veikto analīžu rezultāti liecina, ka šiga toksīnu producējošā baktērija E.coli nav atrasta nevienas Siguldas izglītības iestādes ēdināšanas blokā, tai skaitā arī tur strādājošiem darbiniekiem.

Savukārt nomazgājumos, kas ņemti no pirmsskolas izglītības iestāžu „Ieviņa” un „Saulīte” pavāru rokām pēc to dezinficēšanas, ir konstatēta 'Staphylococcus aureus' jeb zeltainā stafilokoka klātbūtne, savukārt divos nomazgājumu paraugos, kas ņemti no mazgāta un dezinficēta aprīkojuma virsmām bērnudārzā „Saulīte” un Siguldas 1. pamatskolā, lai izmeklētu tos uz higiēnas kritērijiem, konstatēta zarnu nūjiņu baktērijas klātbūtne.

Pārbaudes Siguldā sāktas pēc tam, kad vairāki bērni nonāca slimnīcā ar zarnu nūjiņas izraisītajām saslimšanām, turklāt vēlāk četriem bērniem divās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs konstatēta salmonelozi izraisošā baktērija salmonella. 

Siguldas pašvaldība nolēma lauzt līgumu, neskatoties uz to, ka atbildīgās valsts institūcijas joprojām nav atradušas smagās zarnu infekcijas slimības baktērijas izplatības cēloņus un joprojām pašvaldība gaida informāciju par salmonelozi izraisošā baktērija salmonella izcelsmes cēloņiem.

Novads arī informēja, ka līdz šim no atbildīgajām institūcijām nav saņemta informācija arī par to, ka darbinieku higiēnas problēmas ir veicinājušas slimību izplatīšanos izglītības iestādēs un ēdināšanas bloki, kuros pārtikas sagatavošanu veic SIA „Baltic Restaurants Latvia”, ir jāslēdz.

Izglītības iestādēs joprojām turpinās pastiprināti dezinfekcijas un personīgās higiēnas pasākumi ne tikai iestāžu koplietošanas telpās, bet arī pārtikas blokos, kuros strādā SIA „Baltic Restaurants Latvia” un kuros pastiprinātu uzraudzību veic PVD.

Tomēr Siguldas pašvaldība lauzīs līgumu ar ēdinātāju un sāks meklēt pretendentus turpmākai ēdināšanas pakalpojuma sniegšanai Siguldas novada izglītības iestādēs, informēja pašvaldība.  

 Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (Reģionu alianse) Latvijas Radio atzina, ka pašvaldība vairs nevar un negrib strādāt tālāk ar šo uzņēmumu, arī nesagaidot visus galīgos rezultātus.

Uģis Mitrevics: Sigulda lauzīs līgumu ar bērnudārzu un skolu ēdinātāju
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

Līguma laušana nozīmē, ka, visticamākais, nedēļas laikā šis ēdinātājs vairs nestrādās Siguldā, sacīja Mitrevics, norādot, ka dome cer straujā tempā tikt pie cita pakalpojumu sniedzēja.

KONTEKSTS:

Zarnu infekcijas simptomi konstatēti bērniem un darbiniekiem piecos Siguldas bērnudārzos, kur ēdinātājs ir "Baltic Restaurants Latvia". Saskaņā ar PVD jaunākajiem pārbaužu rezultātiem, SIA "Baltic Restaurants Latvia" nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs "Ieviņa" un "Saulīte", kā arī Siguldas 1. pamatskolā.

PVD konstatējis 'Staphylococcus aureus' jeb zeltainā stafilokoka klātbūtni no bērnudārzu "Ieviņa" un "Saulīte" pavāru rokām pēc to dezinficēšanas ņemtajos nomazgājumu paraugos. Savukārt divos nomazgājumu paraugos, kas ņemti no mazgāta un dezinficēta aprīkojuma virsmām bērnudārzā "Saulīte" un Siguldas 1. pamatskolā, konstatēta zarnu nūjiņu baktērijas klātbūtne.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultāti liecina, ka līdz piektdienai, 20. septembrim, zarnu infekcijas slimībau simptomi konstatēti 40 cilvēkiem no Siguldas puses, tostarp 36 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem. 

Akūtas zarnu nūjiņas infekcija laboratoriski apstiprināta pieciem bērniem un vienam darbiniekam. Savukārt deviņiem bērniem laboratoriski apstiprināta salmoneloze. Laboratoriski apstiprinātie zarnu nūjiņas infekcijas gadījumi ir saistīti ar trim Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm – "Ieviņa", "Saulīte" un "Pīlādzītis", bet salmonelozes gadījumi ar divām iestādēm – "Ieviņa" un "Tornīši".  Viena no šīm iestādēm – "Ieviņa" – ir saistīta gan ar zarnu nūjiņas infekciju, gan ar salmonelozi.

PVD un SPKC turpina meklēt infekcijas izplatības cēloni. Izmeklēšanu sākusi arī Valsts policija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt