Dienas ziņas

Talsu novada nosaukums tagad arī lībiešu valodā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Priekulē nebūs policijas iecirkņa inspektora

Pēc policijas reorganizācijas Priekulē nebūs iecirkņa inspektora 

Valsts policijas reorganizācija, kas jau īstenota Vidzemē un Zemgalē, nonākusi arī līdz Kurzemes reģionālajai pārvaldei, un no februāra ierasto piecu iecirkņu vietā būs divi – Ziemeļkurzemes un Dienvidkurzemes. Iestādes vadība norāda, ka ielās strādājošo tiesībsargu tagad kļūs vairāk. Citādās domās par reformas sekām ir pašvaldību pārstāvji. Piemēram, Priekulē tagad būs par vienu policistu mazāk un Dienvidkurzemes novada domei nāksies mazpilsētā ieviest pašvaldības policijas posteni.

Pērn rudenī sāktās Valsts policijas reorganizācijas mērķis ir, likvidējot daļu priekšnieku amatu, palielināt to policistu skaitu, kuri ikdienā strādā ciešā sasaistē ar sabiedrību un operatīvi spēj reaģēt uz izsaukumiem.  

"Ja mums bija šie pieci iecirkņi, kur pie katra iecirkņa bija piecas grupas, kas reaģē uz notikumiem, tad šobrīd jau, apvienojot ceļu satiksmes uzraudzības, patruļpolicijas kolēģus, arī to grupu kolēģus, mēs veidojam reaģējošā policista institūtu, kurš tātad ir ar plašāku kompetenci.

Attiecīgi viņa darba uzdevumi ir atrasties tuvāk iedzīvotājiem – dislokācijās, noteiktās norīkojuma vietās, nosedzot visu Kurzemes reģionu,"

skaidroja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Atšķirīgs viedoklis par reformas ietekmi ir, piemēram, Dienvidkurzemes pašvaldībai, jo vienā no novada pilsētām – Priekulē – tagad būs par vienu Valsts policijas darbinieku mazāk. It kā tā ir tikai viena persona, taču mazā pilsētā tas ir būtisks samazinājums.  

"Būtībā šīs pārmaiņas skars vienu iecirkni, Priekules iecirkni, kur vairs nebūs iecirkņa inspektora. Līdz šim tieši Priekule bija tā vieta, kur mēs izlīdzējāmies vairāk ar Valsts policiju un pašvaldības policijas iecirkņa nebija.

Ņemot vērā šīs pārmaiņas, nāksies risināt jautājumu, lai arī Priekulē būtu pašvaldības policija,"

atzina Dienvidkurzemes novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Vārna.

Par nākotni bažīgi ir arī paši Priekules iedzīvotāji.

"Tas īstenībā ir štruntīgi, jo man liekas, mēs bijām te centrs apkārtējiem ciemiem un pagastiem. Un, ja man kādreiz kaut ko vajag, tad man ir jāzvana un [policistiem] jābrauc vai nu no Liepājas, vai nu no Grobiņas. Un tas ir laiks. Tas ir ļoti nopietni dažreiz. Bieži negadās, bet dažreiz ir tā, ka vajag uz sitienu un tūlīt," izteicās priekulniece Inga.

"Es Priekulē vispār jūtos droši – ar vai bez tās policijas. Vienīgais, kas mani neapmierina, ir daži autobraucēji, kas nebremzē pie gājēju pārejām un brauc ātrāk par 50 kilometriem stundā," sacīja priekulniece Arta.

Īstas skaidrības par nākotni nav arī kaimiņos esošā Kuldīgas novada pašvaldības policijas vadībai. Ar viņiem Valsts policijas pārstāvji līdz šim pat neesot runājuši. Iestādē vien saņemta informatīva vēstule par gaidāmajām pārmaiņām.

"Tādā situācijā, kad noņem nost iecirkni un būs jābrauc tikai pašvaldības policijai un pēc tam jāsagaida Valsts policija, tad tā ir kaut kādā veidā resursu tērēšana, ja uz vienu vietu brauc divi,"

uzsvēra Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns.

Valsts policijas Kurzemes reģionālajā pārvaldē pašlaik strādā 502 darbinieki – par 80 mazāk, nekā būtu nepieciešams pilna štata nokomplektēšanai. Kopumā valstī šī gada sākumā bija aptuveni 6000 policijas darbinieku – par 1700 mazāk, nekā nepieciešams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti